B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Kiedyś to były zabawy, nie to co dzisiaj. Tak zdają się mówić rodzice o swoich „komputerowych” dzieciach. To prawda?

Posted on 10/01/2019 7:27am

Nie ma chyba mężczyzny, który w dzieciństwie nie marzył by o tym, by zostać popularnym piłkarzem. niemal zawsze znajdą się tacy pasjonaci których fascynacja opiera się na różnych sławnych w danym okresie piłkarzach. Dawniej, nawet, jeżeli nie było takich możliwości technicznych, jak obecnie, ta pasja była obecna, dziś z kolei jest spotęgowana przez internet i różnego typu reklamy. Kiedyś piłkarze byli znani, jednak byli bardziej realni, dzisiaj nie ma futbolistów, są gwiazdy, które mają wysokie kontrakty i są niezwykle popularni, zupełnie jak celebryci.


piłka
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Każdy chłopiec marzył o zestawie: koszulka piłkarska, sportowe buty i piłka nożna. Do tego obojętnie jaki mur, o który można pokopać piłkę, a jeszcze lepiej boisko, bramka i kilkunastu kolegów, z którymi można zagrać mecz. Dzisiaj, niby jest podobnie, jednak jeśli już to lepsza koszulka, profesjonalna piłka i markowe bluzy piłkarskie - bluzy kibiców lecha poznań. Częściej nawet jest tak, że zamiast wyjść na zewnątrz, aby pobiegać za piłką zostaje się w domu i rozgrywa mecz online. Przez chwilę mamy możliwość sobie wyobrazić, że jesteśmyskuteczni jak Ronaldo, że mamy doskonałą technikę jak Messi.

To tylko marzenia, zabicie czasu, zabawa, przynajmniej tak to powinno wyglądać, bo często
piłka
Author: dom fellowes
Source: http://www.flickr.com
ta działanie zastępuje prawdziwą grę. To nie jest zbyt korzystne, ponieważ nie ma to jak sport na świeżym powietrzu, a jak piłka nożna to faktycznie granie na dworze, najlepiej z kolegami. Z gier online nie nauczymy się lepiej grać w rzeczywistości, a dodatkowo nasz wzrok się pogarsza. Szkoda, że znaczna liczba osób o tym nie wie zmieniając korki i koszulki piłkarskie na konsole do gry. Jasne, tego typu gry są pociągające i wciągające, niemniej nie powinny zmieniać tej wspaniałej, prawdziwej aktywności, jaką jest gra w piłkę nożną.

Dawniej przed erą internetu i gier komputerowych wszyscy, nawet dziewczyny, uganiali się za piłką, obecnie czasami warto zachęcać młodzież, żeby wyszła na dwór, bo piękna pogoda. Oni na to, że w jakim celu wychodzi na dwór, podczas gdy w domu tyle rozrywek. I tak mijają piękne, letnie dni, które mogłyby być spożytkowane na realną, a nie wirtualną grę. Jesteś rodzicem? Zastanów się nad tym, zachęć swoją pociechę do większej aktywności na zewnątrz. Więcej:

Tags: gra, piłkarz