B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Kilka powodów dlaczego warto zobaczyć Karpacz

Posted on 18/05/2019 7:22am

Góry Stołowe
Author: Eri_pl
Source: www.flickr.pl
O wakacjach rozmyślamy cały rok. Kiedy dłużące się zimne godziny nam doskwierają, bierzemy foldery biur podróży i oglądamy piękne zdjęcia. Zazwyczaj są to malownicze widoczki z lazurowym morzem w tle. Od lat wielką popularnością obdarzamy urlopy za granicą , w słynnych kurortach. Wybieramy Grecję, Włochy, Egipt,oraz Tunezję, czy Turcję. Przyzwyczailiśmy się do słodkiego lenistwa na plaży i jedynie w ten sposób wyobrażamy sobie idealny odpoczynek.


Karkonosze
Author: hr.icio
Source: flickr.com
Może jednak warto zdecydować się na coś innego? Zmieńmy swoje zasady i wyruszmy na wycieczkę w góry. Nasz kraj nie może zachwycić atrakcyjnym wybrzeżem, przede wszystkim przez zmienną aurę. Z kolei naszym górom niczego nie możemy ująć. Można spędzić cudowne momenty wśród majestatycznych szczytów. Góry są malownicze i atrakcyjnie nie tylko w zimie, kiedy zjeżdżamy po białych zboczach. Również w lecie można ciekawie spędzić tu urlop.

Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, rozeznajmy się wśród przyjaciół. Na pewno ktoś zaproponuje nam miły pensjonat, w którym dobrze odpoczniemy. Noclegi w górach to niepowtarzalna okazja, by odkryć zwyczaje tutejszych mieszkańców. Regionalny wystrój pokoi pozwoli nam bardziej wczuć się w niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w górach. Mamy możliwość skosztować regionalnych potraw, które są w górach chętnie podawane. Mieszkańcy tych okolic bardzo lubią dzielić się swoją bogatą kulturą.

Kiedy myślimy o górach w Polsce, mamy na uwadze zwykle Tatry i Zakopane. Bardzo często zapominamy o Sudetach, które także mają wiele do zaproponowania turystom. To idealne miejsce dla tych, którzy pragną maszerować po górach, ale nie są wprawionymi piechurami. Sudety nie sprawią nam dużych kłopotów. Będą nas z kolei radować pięknymi widokami. Również to pasmo ma swoją stolicę, którą jest niezaprzeczalnie Karpacz. Miasto, dzięki turystom, pięknieje oraz rozrasta się wyjątkowo dynamicznie. Pojawiają się ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz nowe hotele, dzięki temu noclegi w Karpaczu na eholiday.plnoclegi w Karpaczu na nie stanowią najmniejszego problemu. Należy jedynie wystarczająco wcześniej zarezerwować termin.Tags: góry, hotele, wakacje, urlopy, Tatry, pensjonat, schroniska

Author: S.D.