B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Kilka przyczyn dla jakich trzeba odwiedzić Górny Śląsk

Posted on 14/02/2022 7:37am

Są rejony w Polsce, które po wielu latach przestoju zaczynają rozwijać się bardzo dynamicznie, stając się interesującym miejscem do codziennego funkcjonowania jak i spędzania wakacji czy też urlopu. Przykładem tego typu miejsca jest z całą pewnością region Górnego Śląska a przede wszystkim Katowice.


górny śląsk, kopalnie
Source: flickr.com
Jest to miasto, jakie przeważnie w mgnieniu oka jest kojarzone z przemysłem górniczym. I słusznie, ponieważ przez wiele lat na Górnym Śląsku\w tym rejonie wydobywa się tzw. “czarne złoto”. Mając to na uwadze, należy równocześnie pamiętać, że obecnie Katowice to nie tylko węgiel i kopalnie. To przede wszystkim dynamiczne i pełne perspektyw, nowoczesne miasto, które przyciąga do swoich granic ogromną liczbę osób zważywszy na ogromną ofertę kulturalną jak również i duże możliwości znalezienia ciekawej pracy.

Kiedy mamy zamiar odwiedzić Katowice, to powinniśmy zadbać o parę ważnych spraw. Pierwsza, to z całą pewnością nocleg. I tutaj nie musimy się zamartwiać, ponieważ na terenie miasta istnieje naprawdę sporo hoteli oraz miejsc, w których możemy wynająć pokój na krótszy bądź też dłuższy pobyt- przytulne pokoje noclegowe.

W przypadku, gdy masz ochotę zbadać tę kwestię też pod innym kątem, sprawdź więcej w tym tekście (https://btzielonadolina.pl/wycieczki-do-pragi), ponieważ on również ją przedstawia.

Kolejną sprawą jest również opcja transportu. Do centrum jesteśmy w stanie dotrzeć autostradą albo też pociągiem. Jednakże sporo osób decyduje się również na drogę lotniczą. Port Pyrzowice to ośrodek całkiem sprawnie skomunikowany z z miastem, dlatego nie powinno być problemu z dotarciem w jedną, bądź też drugą stronę.


Katowice to również miejsce wylotów w sporą ilość najróżniejszych części świata. Ogrom biur wakacyjnych oferuje właśnie konkretne opcje wycieczek z lotem z Katowic. Wygodną opcją jest dotarcie autem na lotnisko oraz zaparkowanie tu na miejscu- parking. Jeżeli chodzi bowiem o parking lotnisko w tym mieście jest wyjątkowo dobrze przygotowane na przyjęcie dużej liczby pojazdów.

Tags: pokój, urlop, miasto, Katowice