B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Koń - niezwykłe, przepiękne zwierze, które wspaniale sprawdza się w trakcie wszelakiej terapii

Posted on 07/12/2021 7:40am

Współcześnie, mimo iż propozycja wiąże się z terapią jest wyjątkowo bogata, nieustannie pojawiają się nowe idee. Stosunkowo nowe są ośrodki, w których przeprowadzana jest terapia z zastosowaniem koni.
odbicie - hotel
Author: Jori Samonen
Source: http://www.flickr.com


Te cudowne zwierzęta czasem potrafią zdziałać więcej aniżeli terapeuta.


Pomimo wielkiego postępu medycyny nadal nad niektórymi chorobami nie umiemy całkowicie zapanować przy wykorzystaniu lekarstw. Okazuje się, iż w niektórych przypadkach znacznie lepsze rezultaty może dać terapia (zobacz polecamy stronę www.rehafit.org ciekawe źródło) z wykorzystaniem zwierząt. O ile psy są w takim kontekście całkiem popularne, o tyle konie to dość nowość. Jeśli chodzi o zjawisko, którym jest wspomniana powyżej hipoterapia Warszawa stała się najskuteczniejszym ośrodkiem takiego rodzaju -całkiem przydatna strona, warto zajrzeć. Terapia z wykorzystaniem koni jest bardzo popularna w USA, czasami nie jest nawet traktowana jako leczenie, ale również profilaktyka różnorakich schorzeń. Hipoterapia doskonale sprawdza się zwłaszcza w wypadku małych dzieci - konie to niezwykle łagodne zwierzęta, o sporej cierpliwości, jaka jest tutaj pożądana. Opłaca się dowiedzieć się o tym typie terapii jak najwięcej i sprawdzić, czy nie będzie ona dobra dla naszego dziecka.


Jeden z najbardziej cenionych ośrodków zajmujących się hipoterapią zlokalizowany jest nieopodal bardzo urokliwej miejscowości, jaką są Kanie Helenowskie -Patataj jazda konna. To jednakże nie jedyna zaleta - lokalizacja w pobliżu stolicy sprawia, że dojazd jest znacznie ułatwiony, również baza noclegowa jest całkiem urozmaicona.
Wszystkie osoby interesujące się hipoterapią na pewno powinny odwiedzać to miasto, by przekonać się, iż także u nas terapia przeprowadzana z wykorzystaniem koni może być realizowana na tak wysokim poziomie.

Tags: dzieci, konie, rezultaty