B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Kolonie z nauką jazdy na koniach

Posted on 28/01/2020 10:17am

Jeżeli chcemy zaszczepić w naszym dziecku tego typu wartości jak cierpliwość i wytrwałość przy dążeniu do celu, to musimy zapisać je na jakieś zajęcia sportowe. A jeżeli chcemy dodać do tego jakąś jedność z naturą i zamiłowanie do innych stworzeń, to wtedy na sto procent idealną opcją będzie nauka jazdy konnej. To idealne rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Nawet, jeżeli nasze dziecko jest krnąbrne i nie chce nas słuchać, to rzeczywiście warto pomyśleć o rozładowaniu w jakiś sposób jego nerwów i w tego rodzaju sytuacji też nauka jazdy konnej będzie idealnym pomysłem.

jazda konna
Source: flickr.com
Dlatego gdy zaprowadziliśmy nasze dziecko na różne zajęcia sportowe i na żadnych mu się nie podobało, to można po prostu pójść z dzieckiem na zajęcia z jazdy konnej. Jeżeli tutaj > szczegóły w serwisie https://www.skalnik.pl my sami nie mieliśmy okazji nigdy jeździć, to również można pomyśleć o tym, by się zapisać na lekcję. Bo na naukę jazdy konnej nigdy nie będzie zbyt późno. Poza tym sporo dzieci i rodziców spędzają wakacje w siodle, rodzice zabierają dzieci na turnus, gdzie można jeździć konno i to sprawi, że cała rodzina aktywnie spędzi czas, co jest świetnym spoiwem rodzinnych relacji - polecana strona (polecana strona). Jeżeli nasze dziecko uczęszcza po lekcjach na jazdę konną i zauważamy, że daje im to mnóstwo frajdy, to warto pomyśleć o tym, żeby nasz maluch mógł w wakacje trochę bardziej się wyszaleć w siodle. Najlepsza będzie kolonia jeździecka. To nie jedynie poprawa zdolności jeździeckich, ale również uczenie się samodzielności, bo nasza pociecha będzie musiała sama sobie dawać radę na kolonii jeździeckiej.koń
Author: Jack_IOM
Source: http://www.flickr.com
To naprawdę świetna szkoła życia i znajomości, które pozostaną z naszą pociechą przez wiele lat a może i do końca życia. Tak, więc jeżeli chcemy dać dziecku ciekawy upominek na wakacje to spytajmy je o to, co rzeczywiście lubi robić. Bo oczywiście super jest wziąć swoje dziecko i pojechać gdzieś na urlop razem z dzieckiem, ale jeżeli nasz maluch zechce jeździć konno całymi dniami, to będzie to lepsza opcja, związana z kolonią jeździecką, bo kiedyś i tak będziemy musieli przeciąć tę psychiczną pępowinę. Wiadomo, że na początku będziemy się martwić o nasze dziecko, ale na takich koloniach opiekunowie wszystko mają pod kontrolą, więc na spokojnie nie musimy się za bardzo martwić. A po takich wakacjach w siodle nasze dziecię na bank będzie zadowolone i wdzięczne, że mieliśmy do niego tak dużo zaufania, że puściliśmy je samo na kolonię jeździecką.

Tags: dziecko, sport, nauka, koń, lekcja