B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Które buty są dobre do grania w piłkę nożną? Który rodzaj korków warto wybrać? Zobacz czym się kierować

Posted on 09/02/2019 7:38am

Amatorzy, jak i bardziej zaawansowani użytkownicy dość często mają trudność, aby dobrać właściwe obuwie sportowe. Ciężko kupić buty, które przetrwają przez cały sezon. Przy tym, takie same modele układają się w inny sposób na każdej stopie. Na co więc zwracać uwagę w trakcie kupowania obuwia do gry w piłkę nożną?


Nowoczesne buty piłkarskie
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej znani producenci tworzą korki w trzech głównych klasach: niskiej, średniej i najwyższej. Każdy poziom ma troszkę inne zastosowanie, w jednej serii buty danych klas różnią się między sobą, choć zewnętrznie są bardzo podobne. Najniższa klasa, jak sama nazwa mówi, to jest obuwie rekreacyjne, typowo amatorskie. Klasa niska wydawałoby się, że odnosi się do czegoś słabego, niskiej jakości, jednak w tej klasyfikacji to tylko nazwa, w rzeczywistości są to solidne modele, po prostu porównując do pozostałych klas wypadają gorzej. Możesz to sprawdzić odwiedzając nasz serwis .

Środkowa klasa to bardziej obuwie treningowe, wyprodukowane z całkiem dobrej jakości materiałów, natomiast klasa wysoka to korki meczowe, które dają wysoki komfort.

Są na pewno lżejsze, posiadają systemy kontrolowania piłki, jednocześnie te zalety wpływają na cenę, która jest sporo wyższa od obuwia z poziomu niższego. Jednocześnie, niezależnie od typu trwałość takich butów musisz być identyczna. Każdy typ obuwia przeznaczony jest na inną nawierzchnię, tak jest z lankami, jak lanki ace, wkrętami albo butami na hale. Miejmy na uwadze to, iż zły dobór obuwia w stosunku do nawierzchni sprawia, iż gra się o wiele trudniej, a buty szybciej się niszczą.


Cholewka butów do gry w piłkę nożną może być zrobiona z materiałów sztucznych lub ze skóry naturalnej.

Jeśli wybierzemy skórzane korki powinniśmy wiedzieć, że podczas użytkowania “rozbijają” się one o około 0,5 centymetra, więc dużo zawodników zakupuje bardziej ciasne buty. Surowce syntetyczne używane przy produkcji butów tego typu gwarantują ich użytkownikowi ten sam poziom komfortu, co korki wyprodukowane ze skóry naturalnej. Duża ilość piłkarzy nawet docenia obuwie zrobione z nowoczesnych surowców sztucznych. Jednocześnie, to jakie wybierzemy buty w zależności od materiału jest indywidualną decyzją przyszłego użytkownika.

Tags: obuwie, skóra, buty piłkarskie