B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Lubisz przygody? Rusz na Bieszczady na spływy kajakowe

Posted on 24/01/2021 2:43pm

Marzysz o ciszy? Bez miejskiego hałasu, bez tabunów ludzi. Tylko Ty i natura. No i ewentualnie najbliższe Ci osoby. Zobacz magiczne miejsca, gdzie możesz spełnić swoje sny.
wakacje
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com
Sporo ludzi, mieszkających i pracujących na co dzień w dużych miastach, na wakacjach pragnie spokoju i ciszy pośród bliskich sobie osób i natury. Czy istnieje takie miejsce na Ziemi? A jeżeli tak, to gdzie takie miejsce można istnieje? Jednym z nich są Bieszczady, które należą do najbardziej dzikich obszarów naszego kraju. Szczególnie polecane na wyprawy w wersji extreme pontonem.
W Bieszczadach nie zobaczysz żadnej galerii handlowej. Nie zobaczysz Starbucksa, Burger Kinga lub też innych, znanych przez większość Polaków miejsc. Tu takie miejsca nie istnieją. Tu można za to nawdychać się do woli świeżego powietrza, zobaczyć, ile tak naprawdę jest gwiazd na niebie, których w żadnej metropolii nigdy nie ujrzysz przez wzgląd na miejski zgiełk świateł nocnych. Bieszczady to teren, gdzie można do woli wypoczywać, leżąc całymi dniami na trawie albo pływając w jeziorze. Jeśli jednak jesteś typem człowieka czynu i uwielbiasz bardziej aktywne wykorzystać urlop, spływy kajakowe są rozrywką stworzoną dla Ciebie. Wypożyczalnie kajaków w Bieszczadach promują rekreacyjne spływy kajakowe, przeznaczone głównie dla rodzin z dziećmi. Szlaki spływów przebiegają przez rzeki: San, Osława i Solinka. Dla żądnych większych przygód kajaki zastępujemy pontonami i ruszaj przygodo!


Poza Bieszczadami, takim magicznym miejscem ciszy i spokoju są też Mazury. Na Mazurach też realizowane są spływy kajakowe: jednodniowe lub kilkudniowe – jak kto woli. W wielu miejscach natkniesz się na wypożyczalnie kajaków, w których można sobie wypożyczyć kajaki celem prywatnej wycieczki z przyjaciółki i rodziną i odwiedzać wybrane przez siebie obszary. Tutaj do wyboru mamy obszary Biebrzy, Krutynii, Dajny, Rospudy, Pisy, Łyny, Sapiny, Czarnej Hańczy a to nie wszystkie trasy. Wybór jest duży, a i koszt wyprawy bardzo przystępny. Zależnie od trasy (sklep z częściami motocyklowymi) oraz ilości osób, ceny za jednodniowe spływy kajakowe wahają się od 40 do 70 złotych.
Jeśli masz dosyć gwaru swojego miasta, a nie masz jeszcze planów na tegoroczne wakacje, spływy kajakowe w Bieszczadach lub Mazurach dostarczą Ci doskonałe przeżycia i udany czas wolny.

Tags: wczasy, centrum, cena, marzenia