B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Małe trampoliny - czy są tylko przeznaczone do zabawy dla naszych maluchów?

Posted on 07/01/2019 7:28am

Podskakiwanie na trampolinie zwykle kojarzy się nam z dzieciakami, choć tak naprawdę to dorośli częściej je wykorzystują, aniżeli nasze pociechy. Istnieje niewiarygodnie dużo rodzai trampolin, istnieją większe i mniejsze, lecz nas dziś będą ciekawić tylko te drugie, głównie ze względu na to, że mają bardzo szerokie zastosowanie - o wiele bardziej szerokie, aniżeli może nam się wydawać.


Używanie trampolin - w szczególności tych o mniejszych gabarytach - w ogóle nie ogranicza się do tych przeznaczonych dla dzieciaków, które napotykamy dla przykładu w czasie wizyty wesołego miasteczka, czy tych, które my sami dla naszych maluchów wykupujemy, a potem stawiamy we własnym ogródku.
sztuki walki
Author: Tracie Hall
Source: http://www.flickr.com


mała trampolina
Author: Sharon Wesilds
Source: http://www.flickr.com


W rzeczywistości mała trampolina jest stosowana nie wyłącznie w rozrywce - od bardzo długiego czasu używa się je także w sporcie, lecz jeszcze do niedawna rzadko kiedy uważano je za "narzędzie typowo sportowe". Teraz jednakże bardzo często słyszy się - w szczególności o kobietach - które używają takich małych trampolin do ćwiczeń związanych z fitnessem. Jak się okazuje takiego typu postać ćwiczeń niewiarygodnie dobrze działa na nasze ciało, przy okazji wcale nie będąc aż tak mocno "wymagającym" sprzętem, jak choćby unoszenie ciężarów czy nawet i bieganie. Taka mała trampolina jak widać daje nam niesamowite efekty, każąc nawet i naszemu ciału działać, przy okazji nie wymagając od nas aż tak ogromnego wysiłku, jak to często bywa przy innych ćwiczeniach. Ile jednak taka trampolina może nasze osoby wynieść? A więc wiele zależy od jej rozmiarów oraz dodatków, jakie to są przy niej zwarte.
Bardzo dobrze znane naszym osobom trampoliny dla dzieci, które to posiadają wokół siebie ochronną siatkę, bywają zwykle droższe średnio kosztując pięćset złotych, w czasie kiedy te sportowe zaczynają się nawet od 100 złotych.

Tags: ciało, czas, ćwiczenia, Forma, okres