B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Metody na zdrowe życie

Posted on 05/10/2019 12:41am

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jak jednak trenować, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i nie mamy czasu na wyjście na siłownię? To proste! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia , czy orbitrek magnetyczny?”


Bieżnia treningowa
Odzież sportowa
Author: Adidas
Source: Adidas
Niezwykle popularnym rządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w domowym zaciszu . Należy zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Trenując na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, obniżamy poziom cholesterolu i poprawiamy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi mają wpływ też na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Świetnym wyborem jest bieżnia elektryczna (promocyjne ceny biezni thorn). Ten typ bieżni pozwala na łatwiejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Ponadto możemy dowolnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostaje jeszcze wybór producenta – chcemy przecież nabyć dobre urządzenie, które będzie pracowało długo. Wypada tu zaznaczyć, że rowerek magnetyczny (trening na rowerkach) to świetny wybór. Rowerek magnetyczny cieszy się niemałym zaufaniem i zapewnia wysoką jakość swych urządzeń.

Trenażer
być może warto jednak zastanowić się nad zakupem trenażera? Te urządzenia mają w sobie wiele zalet, które należy docenić. Trenażery mniej obciąża stawy, zmniejsza się więc ryzyko urazu. Co więcej, ćwiczenia na orbitreku angażują też mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeśli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, dobrym wyborem będzie bieżnia thorn. To urządzenie z reguły jest tańsze od trenażerów innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.

Tags: fitness, mięśnie, bieganie, bieg, Trenażery, siłownię

Source: