B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Moda dziecięca – czy dobrze jej ulegać? Czym powinniśmy się kierować, dobierając ciuszki dla naszego maluszka?

Posted on 14/10/2019 7:50pm

Ogromna część społeczeństwa dość mocno interesuje się modą. Stosowny dobór garderoby uznajemy za element naszej atrakcyjności fizycznej, przejaw troski o to, jak jesteśmy odbierani przez ludzi. I jest w tym trochę racji – w końcu każdy z nas ma rozmaite kolory i fasony, jakie do niego mniej lub bardziej pasują.


Szukasz butów sportowych dla dzieci?
A w jaki sposób to wygląda, jeśli chodzi o dzieci? Tutaj przy wyborze ubrań oraz dodatków musimy mieć na względzie nade wszystko zdrowie i wygodę malucha. Dzisiaj dobór ubranek dla najmłodszych jest naprawdę obszerny. Wzoruje się je na tych przeznaczonych dla starszych, można się bawić, tworzyć różne stylizacje. Lecz czy to na pewno potrzebne? Czy półbuty i buty dziecięce powinny przypominać te z najnowszej kolekcji, aby nasza pociecha właściwie się w nich czuła? Chyba nie za bardzo. To raczej nasza zachcianka aniżeli rzeczywista potrzeba dziecka. Oczywiście wszystko jest uzależnione także od wieku, ale brzdąc prawdopodobnie chce się po prostu swobodnie czuć i fajnie bawić, a to my mu dyktujemy swoje upodobania i ambicje. Chcemy, by robiło właściwe wrażenie, było lepsze od pozostałych dzieci i ich rodzice podziwiali naszą pociechę.
buty dla dzieci
Author: C x 2
Source: http://www.flickr.com

Ale pomyślmy dobrze – czy nie lepszym wyborem będą po prostu zwykłe buty sportowe dziecięce? Przecież maluchy mnóstwo się ruszają, biegają, wariują. Powinno im być zatem przede wszystkim wygodnie, lecz ważna jest także swoboda i bezpieczeństwo. Ich kości, stopy właśnie się kształtują, rosną, ważne dlatego, aby buty pozwalały na prawidłowy rozwój organizmu i ani go nie zwalniały, ani nie zniekształcały.


Buty firmy Riko
Co więcej zastanówmy się, czy warto już tak malutkim dzieciom wszczepiać kult wyglądu zewnętrznego, sygnalizować, że nasza pozycja w społeczeństwie jest uzależniona od tego, co na sobie mamy. Przecież nie wszyscy rodzice są w tak samo dobrej sytuacji materialnej, a nie powinno to być powodem tworzenia się sztucznych podziałów pomiędzy dzieciakami. Pozwólmy im pozostawać sobą, poznawać przeróżnych ludzi oraz zachowywać się naturalnie. Zezwólmy im samemu zadecydować, co założą na siebie każdego dnia. Z pewnością w przyszłości będą nam za to wdzięczne, ciesząc się, iż miały normalne, szczęśliwe dzieciństwo pozbawione sztuczności i krzywdzących uprzedzeń.Czytaj więcej na stronie

Tags: moda, wygląd, dzieci