B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Na czym opiera się bardzo duża popularność golfa na świecie, kilka wskazówek dla początkujących

Posted on 24/09/2018 7:15am

Jeszcze niedawno najlepiej zarabiającym sportowcem był zawodnik golfa, co doskonale będzie świadczyć o popularności tego sportu. Szacuje się, że obecnie w golfa systematycznie gra ponad sto pięćdziesiąt milionów ludzi z całego świata, co uczyniło go jednym z najpopularniejszych sportów.


Golfista
Author: Sobienie Królewskie Golf & Count
Golf bywał zaliczany również do sportów elitarnych, czasami przez konieczność przynależności do klubów golfowych, do których wcale tak prosto nie było wejść. Jednak rosnąca ilość golfowych pól spowodowała, że powoli zaczął być dostępny dla praktycznie każdego, kto tylko będzie miał ochoty na to, żebywziąć kij do ręki. W naszym kraju golf pojawił się niezbyt dawno, bo około dwudziestu lat temu.

Początkowo było to raptem kilka pól, jednak i to powoli się zmienia i zaczyna ich przybywać. Szacuje się, że obecnie w Polsce aktywnie pogrywa w golfa kilkanaście tysięcy osób, nie licząc rzecz jasna tych, którzy na jednej wizycie na polu rezygnują. Z roku na rok przybywa także coraz lepiej zorganizowanych turniejów, ostatnio zaczynają się na nich pojawiać również zagraniczni gracze. Oczywiście musi jeszcze upłynąć sporo lat, aby golf u nas dorównał popularności innych krajów, ale wszystko jest na dobrej drodze. Osoby obawiające się z różnych przyczyn gry w golfa powinny sobie wyjaśnić parę kwestii.Przede wszystkim golf nie jest sportem elitarnym, na jaki jest często kreowany. Szczególnie na początku nie wymaga jakiś wielkich nakładów finansowych, bo wymaga tylko odpowiedniego ubrania sportowego. Kije bez żadnego problemu się da pożyczyć, jeśli ktoś zdecyduje, że jednak sport ( Odwiedź stronę www) ten będzie mu pasował, to może kupić własne, za dość dobry zestaw nie zapłaci więcej niż kilkaset złotych. Początkującym graczom bardzo zalecane jest wykupienie kilku lekcji z trenerem. Nawet jednodniowy kurs golfa we Wrocławiu (pomysła na prezent - lekcja / kurs golfa - Wrocław) pozwoli na poznanie podstaw uderzania i techniki gry. Przez to pojawiając się na polu golfowym na swoją pierwszą rozgrywkę będzie się miało już wiedzę, na czym dokładnie ten sport (przetestuj w promocji Matchpoint -> matchpoint.com.pl) będzie polegał.

Tags: sport, golf, kije