B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Na czym opiera się taki sport jak surfing oraz czy też jego wykonywanie jest trudne?

Posted on 26/02/2022 7:22am

Pływanie na desce to jeden z najbardziej popularnych sportów na wodzie na świecie. Wystarczy potrafić pływać oraz wyekwipować się we właściwy sprzęt. Na czym konkretnie opiera się taki sport i czy też jego nauczenie się zajmie dużo czasu?


surfing
Author: Eri_pl
Source: www.flickr.pl


Surfowanie polega na tym, że surfer stoi na desce i unosi się na krawędzi fali w w kierunku brzegu. Brzmi to dosyć łatwo, ale w praktyce nauka surfingu może zająć nieco czasu. W naszym kraju surfing nie jest jeszcze powszechnie uprawiany, lecz z każdym rokiem zwiększa się ilość jego sympatyków. Należy zaznaczyć, że wiele ludzi wybiera na surfowanie bardziej ciepłe wody niż Bałtyk. Surfowanie zaczyna się od wiosłowania rękami w stronę brzegu, w nadziei na dogonienie fali. Kiedy fala niesie surfera, staje on na desce i płynie na niej. Dla nowicjuszy znacznym wyzwaniem jest samo doścignięcie fali.


Zdolności surferów są testowane poprzez ich zdolność do kontrolowania deski w trudnych uwarunkowaniach. Nie bez znaczenia są przeróżne figury, które potrzebują wiele wprawy i odwagi. Aby osiągnąć duży poziom zaawansowania, wymagane mogą okazać się lata praktyki. W wielu lokacjach na świecie są szkoły surfowania, jakie proponują warsztaty na różnych poziomach. Najważniejsze dla surfingu jest balansowanie, z tego też powodu część zajęć poświęcana jest właśnie takiemu elementowi. Wyjątkowo istotne jest również przygotowanie surfera na potencjalne zagrożenia. Surfing tak jak wszystkie sporty wodne, wiąże się z niebezpieczeństwami utonięcia, dlatego też uczeń powinien pływać na średnio zaawansowanym poziomie.
Pomimo iż deska dopomaga utrzymać się na powierzchni wody, nie spełnia tej roli, jeżeli surfer znajdzie się z dala od niej.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym miejscu materiał? Kliknij zatem oprócz tego tu oraz sprawdź więcej info polar damski na opisywany problem.

Surfowanie mogłoby zostać idealną atrakcją pod warunkiem, że były zachowane reguły bezpieczeństwa. Jest to ciekawy sport wodny, jaki nie żąda dużych nakładów pieniężnych.

Tags: nauka, Bałtyk, kursy, deska, miejsca