B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Na czym opiera się taki sport jak surfing oraz czy też jego wykonywanie jest trudne?

Posted on 11/10/2019 7:21am

Pływanie na desce to jeden z najbardziej popularnych sportów na wodzie na świecie. Wystarczy potrafić pływać oraz wyekwipować się we właściwy sprzęt. Na czym konkretnie opiera się taki sport i czy też jego nauczenie się zajmie dużo czasu?
surfing
Author: Eri_pl
Source: www.flickr.pl


Surfowanie polega na tym, że surfer stoi na desce i unosi się na krawędzi fali w w kierunku brzegu. Brzmi to dosyć łatwo, ale w praktyce nauka surfingu może zająć nieco czasu. W naszym kraju surfing nie jest jeszcze powszechnie uprawiany, lecz z każdym rokiem zwiększa się ilość jego sympatyków. Należy zaznaczyć, że wiele ludzi wybiera na surfowanie bardziej ciepłe wody niż Bałtyk. Surfowanie zaczyna się od wiosłowania rękami w stronę brzegu, w nadziei na dogonienie fali. Kiedy fala niesie surfera, staje on na desce i płynie na niej. Dla nowicjuszy znacznym wyzwaniem jest samo doścignięcie fali.


Zdolności surferów są testowane poprzez ich zdolność do kontrolowania deski w trudnych uwarunkowaniach. Nie bez znaczenia są przeróżne figury, które potrzebują wiele wprawy i odwagi. Aby osiągnąć duży poziom zaawansowania, wymagane mogą okazać się lata praktyki. W wielu lokacjach na świecie są szkoły surfowania, jakie proponują warsztaty na różnych poziomach. Najważniejsze dla surfingu jest balansowanie, z tego też powodu część zajęć poświęcana jest właśnie takiemu elementowi. Wyjątkowo istotne jest również przygotowanie surfera na potencjalne zagrożenia. Surfing tak jak wszystkie sporty wodne, wiąże się z niebezpieczeństwami utonięcia, dlatego też uczeń powinien pływać na średnio zaawansowanym poziomie.
Pomimo iż deska dopomaga utrzymać się na powierzchni wody, nie spełnia tej roli, jeżeli surfer znajdzie się z dala od niej. Surfowanie mogłoby zostać idealną atrakcją pod warunkiem, że były zachowane reguły bezpieczeństwa. Jest to ciekawy sport wodny, jaki nie żąda dużych nakładów pieniężnych.

Tags: nauka, Bałtyk, kursy, deska, miejsca