B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Na czym polegają ćwiczenia złożone? Jak je wykonywać? Jakiego rodzaju środki są pomocne w takich ćwiczeniach?

Posted on 02/02/2018 2:40pm

Ćwiczenia złożone angażują do pracy dwa lub więcej stawów, to podstawa prawidłowej funkcjonalności. Warto się tym tematem zainteresować, ponieważ oferują całkiem sporo zalet.Wykonując takie ćwiczenia z obciążeniem musimy kontrolować ciało, które wykonuje pracę w wielu płaszczyznach, to też dodatkowo spełnia funkcję stabilizacyjną, niezwykle ważną dla całości.
Star Fitness 5
Author: Rafał Depa
Source: Rafał Depa
Przykładem tego typu ćwiczenia jest przysiad z jednoczesnym uniesieniem ramion w górę. Aby wykonać takie ćwiczenie trzeba stanąć w małym rozkroku, wziąć w ręce ciężarki lub butelki napełnione wodą w taki sposób, aby dłonie były zwrócone do środka. Potem wykonajmy przysiad pamiętając, by mieć wyprostowane plecy.

Jak już się wyprostujemy, należy ugiąć przedramiona (łokcie powinny pozostać przyklejone do tułowia), a później unieśmy ręce w górę - w jednej linii z barkami. Dobrze jest robić tego typu ćwiczenia pamiętając natomiast zawsze, aby były dokładnie wykonywane, to bowiem zapewni najlepsze wyniki. Należy jednakowoż pamiętać, aby wspomagać się dobrymi środkami. Jednym z nich jest arginina.

To jednej z najbardziej ważnych aminokwasów endogennych w ludzkim ciele. Jego zastosowanie można znaleźć w różnych procesach fizjologicznych naszego metabolizm jak na przykład gdy chodzi o syntezę hormonu wzrostu albo detoksykacji ze szkodliwych związków przemiany materii. Jednak produkcja takiego związku przez ludzki organizm jest z czasem ograniczona. Dzieje się tak wskutek procesu starzenia się.

Najbardziej istotnym źródłem argininy są mięso, produkty nabiałowe i mleczne. Kolejny, dosyć korzystny środek to Tribulus. A konkretnie Tribulus terrestris to łacińska nazwa rośliny, jaka znana jest od tysięcy lat. Jest to buzdyganek naziemny, jest używany w naturalnej medycynie chińskiej a także indyjskiej. Ma właściwości wzmacniające oraz tonizujące. Mężczyźni doceniają go sobie przez to, że jest afrodyzjakiem. Obecnie jest cennym składnikiem wielu suplementów dla sportowców.
sprzęt sportowy w parku
Author: Brisbane City Council
Source: http://www.flickr.com
Stosowany jest w medycynie jako środek działający na nadciśnienie, zaburzenia w oddawaniu moczu lub dolegliwości układu krążenia. Sportowcy stosują go jako środek powiększający poziom hormonów anabolicznych. Obniża poziom cholesterolu we krwi oraz wspiera pracę wątroby oraz nerek. Dlatego warto wziąć pod uwagę tego typu suplementy, kiedy chcemy uzyskać dobre efekty oraz przy okazji wspomóc swój organizm.

Tags: choroby, mięso, dolegliwości, ćwiczenia