B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Na wakacje do Łeby! - jakie niespodzianki na nas czekają? Koniecznie zerknij!

Posted on 29/08/2018 4:48pm

Bezwzględnie najczęściej odwiedzanym przez turystów regionem w Polsce są tereny położone nad Morzem Bałtyckim. Malownicze krajobrazy, świetnie rozwinięta infrastruktura oraz bliskość pięknych plaż każdego roku ściągają na ten teren tysiące osób, które chcą tam spędzić urlop. Podjęcie decyzji do której konkretnie nadmorskiej miejscowości się wybrać może okazać się nie lada kłopotem.
Obecnie największą popularnością na pewno cieszy się Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Półwysep Helski, jednakże warto zwrócić uwagę na przykład na piękną miejscowość wypoczynkową jaką jest Łeba.
drewniany domek
Author: outreachr.com
Source: http://www.flickr.com


Atutem, który sprawia iż Łeba wyróżnia się na tle innych nadmorskich miast to jej położenie. Od północy miasto ograniczone jest Morzem Bałtyckim, gdzie znajdziemy urokliwe, piaszczyste plaże, natomiast od zachodniej i wschodniej strony zlokalizowane są malownicze jeziora przybrzeżne – Sarbsko i Łebsko, które jest trzecim co do wielkości jeziorem na terenie Polski. W bliskim sąsiedztwie znajduje się także Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, który na pewno warto odwiedzić. To właśnie takie położenie Łeby, która sąsiaduje nie tylko z morzem, lecz także z przepięknymi jeziorami sprawia, iż jest ona zdecydowanie fantastycznym miejscem do odpoczynku na łonie natury.Infrastruktura turystyczna w tym mieście jest bardzo dobrze rozwinięta, co związane jest ściśle z dużym zainteresowaniem tym rejonem. Jeżeli przyciągnie nas łeba noclegi blisko morza będą dostępne na wyciągnięcie ręki. Każdego roku powstaje tu coraz więcej pensjonatów, hoteli oraz prywatnych kwater, w których możemy zarezerwować nocleg i cieszyć się urokami nadmo ruszajwpolske.pl/miasta/leba/noclegi/27,index.htmla jest tu także oferta gastronomiczna a także różnego typu atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Łeba może okazać się także dobrą bazą wypadową, jeśli chcemy któryś dzień poświęcić na zwiedzanie Półwyspu Helskiego lub Trójmiasta. Dodatkową zaletą bez wątpienia będą także typowe nadmorskie lasy, po których można godzinami spacerować.

Bez względu na to, czy jesteśmy zatem nastawieni na zwiedzanie i piesze wycieczki, czy pełen relaksu wypoczynek na plaży – atrakcji w Łebie na pewno nam nie braknie. W chwili obecnej jest to fantastycznie zagospodarowane miasto z bardzo bogatą ofertą. Jeśli zatem jeszcze nie zdecydowaliśmy, dokąd wybrać się na wakacje, wystarczy tylko zapakować bagaże i wyruszać do Łeby!

Tags: urlop, wycieczka, atrakcje