B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Naciągi do rakiet tenisowych, punkt handlowy z akcesoriami tenisowymi

Posted on 08/11/2018 7:36am

Każdy gracz w tenisa winien dbać o własną rakietę, ażeby podwyższyć stabilność naciągu. By nie narażać rakiety na aktywność ekstremalnych temperatur, czy też wilgoci, należy stale trzymać rakietę w specjalnej torbie do trzymania rakiet. Naciągi tenisowe naturalne są stworzone z krowiego, lub owczego jelita w bardzo skomplikowanym procesie. Ich najistotniejsze cechy to wspaniała giętkość, mała utrata naprężenia i żywotność.

tenis
Author: Harald Deischinger
Source: http://www.flickr.com
Są one bardzo drogie i wrażliwe na warunki atmosferyczne. Są też naciągi sztuczne, które są bardzo zaawansowanymi technologicznie produktami. Posiadają one większą trwałość i nieraz nawet wyższą dynamiczność.

Nie bój się, że informacji na opisywany temat nie znajdziesz, gdyż są tutaj. Wystarczy wejść na proponowany link (http://www.adforce.pl/206-torby-reklamowe/209-torby-na-prezenty/), który znajduje się pod linkiem.

Naciągi tenisowe z nylonu są najczęściej stosowanymi typami naciągów -przeczytaj na stronie. Są jednymi z najbardziej polecanych naciągów tenisowych na świecie. Struny są przeważnie wykonane z jednego rdzenia nylonu i otoczone powłoką ochronną włókien. Struny nylonowe z kilkoma warstwami obrzeżnymi są wyższej jakości niż struny z pojedynczymi powłokami ochronnymi. Powłoki ochronne zmniejszają utratę naprężenia strun najczęściej towarzyszące naciągom nylonowym. Struny poliestrowe są skonstruowane z jednego włókna otoczonego jedną cienką lub kilkoma warstewkami. Występują w różnych wymiarach, które zezwalają wybierać pomiędzy różną elastycznością a stopniem wytrzymałości. Naciągi poliestrowe są mało elastyczne i są dość twarde w porównaniu z innymi. Sklep tenisowy posiada w swojej ofercie naciągi o różnej strukturze, jakie powiązane ze sobą powinny zagwarantować wyższą przyczepność piłki.naciągi
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com
hybrydowe są stosunkowo nowymi gatunkami naciągów na rynku. Jest prawie bezgraniczna liczba możliwych zestawień, co przynosi możliwość bardzo poszczególnych układów. Jest również opcja kupować hybrydy w kompletach zaproponowanych przez wytwórców naciągów tenisowych. Naciąg to bardzo indywidualna kwestia, wobec tego zawsze należy samemu przekonać się, czy dany naciąg nam pasuje. Każdy naciąg posiada dwa ważne parametry. Jest to sztywność i strata początkowa napięcia. Dobór prawidłowego napięcia jest tak samo istotny, jak wybór samej rakiety.

Tags: struny, rakieta, elastyczność, naprężenie, hybrydy