B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Naciągi do rakiet tenisowych, rakiety tenisowe dla osób, które dopiero zaczynają

Posted on 11/07/2018 4:29pm

Ludzie, którzy grają w tenisa, świetnie rozumieją, że na wyniki wszelkiego typu rozgrywek wpływ ma bardzo wiele aspektów. Nie chodzi tu tylko o to, by być świetnie wytrenowanym, ale również o to żeby mieć wszystko w odpowiedni sposób ułożone w głowie. Dodatkowo istotna jest nawierzchnia, na której gramy i sprzęt.


tenis
Author: Steve
Source: http://www.flickr.com
Ważne są naciągi tenisowe (naciągi tenisowe na które są przeróżne , a wybiera się je w związku z tym jak gra tenisista. Jedni postawią na naciągi syntetycznealbo tzw. hybrydy. Kiedy już trochę pogramy i dobierzemy sobie dobrą rakietę z porządnego materiału, o właściwej ciężkości, to na pewno będziemy również wiedzieli, który typ naciągów będzie dla nas najlepszy.

Dla rozpoczynających swą przygodę z tenisem

Gdy stawiamy pierwsze kroki w jakimś sporcie myślimy o tym, czy aby na sto procent okaże się to sport dla nas. Jednak prawda jest taka, że jeżeli nie spróbujemy, to nigdy nie będziemy wiedzieć. Nie trzeba się też początkowo przejmować wszystkim na zapas, bo dla osób początkujących w większości sportów jest sporo uproszczeń. Przykładowo, jeżeli rozpoczynamy naszą przygodę z tenisem to będziemy mieli zupełnie inne rakiety tenisowe dla początkujących (sprawdź) niż te, którymi grają zawodowcy, a to oznacza, że rakieta jest lżejsza i łatwiej ją trzymać. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki jest gracz, bo inna rakieta będzie odpowiednia dla kogoś kto ma 150cm w kapeluszu, a inna rakieta będzie odpowiednia dla kogoś, kto ma 180cm. Wiadomo, że najistotniejsze jest dobranie rakiety do naszej dłoni. Wtedy na pewno damy radę utrzymać rakietę i dobrze nią poruszać.

tenis
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Najsensowniej jest kupować rakietę w sklepie sportowym, bo wtedy możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Gdy postawimy na rakietę przez Internet nie będziemy wiedzieć, czy nam pasuje czy nie, z tego powodu pierwsze zakupy są lepsze w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo najlepszą opcją jest pójście do takiego sklepu z kimś kto wie, o co w tym chodzi. Ludzie, którzy długo grają w tenisa będą mogły naprawdę udzielić sporo dobrych rad. Tak, więc nie róbmy nic na wariata i jeżeli zaczynamy grać w tenisa to zapytajmy ludzi bardziej doświadczonych w tej kwestii o radę.

Tags: sport, zakupy, dyscyplina sportowa