B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Najsmaczniejszy syrop z pokrzywy - zobacz również inne zdrowe soki!

Posted on 21/10/2021 8:06am

Pokrzywa to nie wyłącznie zielsko. Od wieków traktowana jest z czcią ze względu na cechy zdrowotne i walory odżywcze. Sok z pokrzywy zawiera mnóstwo wartościowych witamin, mikroelementów i soli mineralnych zbawiennych w wielu chorobach. Od dawna stosowana jest w medycynie naturalnej.


sprawdź tutaj
Author: stanze
Source: http://www.flickr.com
Kiedyś na wiosnę z pokrzywy przyrządzano zupę. Dziś gospodynie dodają do paszy dla zwierząt jej posiekane drobno listowie. Medycyna (animalab) ludowa zaleca, aby przy wiosennym wyczerpaniu popijać co dzień na wzmocnienie organizmu sok ze niedawno zerwanych pokrzyw.

Sok z pokrzywy to autentyczna kopalnia żywych związków koniecznych do harmonijnego funkcjonowania naszego organizmu (dowiedz się szczegółów - ). Profesjonaliści zajmujący się ziołolecznictwem uważają ją wręcz za normalny antybiotyk. Jest to jeden z najcenniejszych substancji używanych w fitoterapii. Zawiera liczne kwasy organiczne, witaminy C, K, B2, flawonoidy, olejki eteryczne, sole mineralne, garbniki pożyteczne w kuracji dziesiątek chorób.

Regularne picie soku z pokrzywy zdecydowanie zwiększa wydalanie z moczem chlorków, mocznika i pozostałych złych plonów przemiany materii. Z takiego powodu pokrzywa uchodzi za środek dezynfekujący krew. Działa także przeciwkrwotocznie, obniża ciśnienie krwi.

Zainteresowała Cię przedstawiana tematyka? Kliknij więc tu i zobacz więcej na stronie (optyk-trejnowski.pl/okulista). Zamieszczone tam publikacje również Cię żywo zaintrygują!

Z powodu zawartości witamin i soli mineralnych, może uzupełnić zachodzące w czasie wiosennym niewielkie braki tych czynników. Poleca się sok z pokrzywy w sytuacji terapii uszkodzeń miąższu wątroby, kamicy moczanowej, a również w tłumieniu drobnym krwawieniom z naczyń włosowatych w kanale pokarmowym, przy niskim poziomie hemoglobiny i niedoborach czerwonych ciałek krwi.


Sok z pokrzywy
Source: http://www.flickr.com
Kwas pantotenowy, jakiego znaczne wielkości zawarte są w pokrzywie powoduje, że sok z niej wykazuje właściwości przeciwzapalne, aktywujące regenerację tkanek. W medycynie ludowej użytkowany jest do kuracji oparzelin, owrzodzeń podudzi, ropnych chorób skóry, w kuracjach powiązanych z wypadaniem włosów, jako specyfik przeciwbiegunkowy, wiatropędny, a również specyfik wykrztuśny (źródło). Sok z pokrzywy jest swobodnie przyswajalny, pije się go po rozrzedzeniu w ciepłej wodzie.

Tags: witaminy, włosy, sole mineralne, medycyna, wątroba, zupa, krew, antybiotyk