B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Nie ma drugiej takiej odskoczni jak wielka pasja

Posted on 20/06/2018 7:23am

Mówi się, że każdy ma jakieś hobby. Posiadanie swojej pasji, ulubionego zajęcia, może pozwolić na odprężenie po długich dniach spędzonych w pracy, tak, jak lubimy najbardziej.
Ustronie Morskie - plaża
Author: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Source: http://www.flickr.com


Odnajdując nasze pasje prościej jest nam się wyluzować, zrelaksować i znaleźć równowagę.


Częściej i częściej decydujemy się na spędzenie wolnych chwil na świeżym, delikatnym powietrzu. To oczywiście bardzo dobra decyzja, ponieważ dotleniamy nasz procesorek, jakim jest mózg i zapewniamy mu równocześnie pełną regenerację. Ostatnimi czasy zaskakującą popularność pośród sportów uprawianych na świeżym powietrzu zdobywa jeździectwo (odkryj stronę). Dawniej uważano, że jest to rozrywka rezerwowana dla bogatych, lecz teraz każdy może zapisać się do klubu jeździeckiego, lub pójść do stajni i spytać o umożliwienie niedługiej wycieczki. Jeździectwo (więcej szczegółów) nie tylko zapewnia dotlenienie mózgu, lecz również na... plecy! Pokonując trasę na grzbiecie pięknego konia musimy trzymać konkretną postawę, aby długonogie zwierzę z nami współpracowało. Tym samym przez cały czas jesteśmy wyprostowani, a nasze kręgi nie są obciążone przez nieprawidłowe ułożenie. Sport to zdrowie, tak samo w przypadku jeździectwa, jak i piłki siatkowej, lekkiej atletyki, czy badmintona. Odnalezienie swojej pasji wiążącej się z aktywnością fizyczną nie tylko wpływa na naszą kondycję, lecz także na umysł, bo wykonując swoje ulubione czynności i w pełni oddając się hobby dużo prościej nam odprężyć się i pozwolić na chwilę zapomnienia o codziennych obowiązkach.
Bez względu na wiek musimy zadbać o to, żeby znaleźć metodę na wyładowanie stresu zgromadzonego ze względu na codzienne obowiązki. Najłatwiej zrobić to właśnie oddając się pasji. Człowiek bez niej uznany byłby jako nudny...

Tags: relaks, sport, golf, stres, hobby