B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Niepopularne kierunki podróży po Polsce, czyli dlaczego warto odwiedzić intrygującą Legnicę i jej okolice?

Posted on 10/05/2022 11:46am

Często słychać komentarze, że po zobaczeniu Krakowa, Warszawy, Wrocławia, przystani w Gdańsku i kilku innych sztandarowych miejsc, w Polsce nie ma już nic ciekawego do obejrzenia. Jest to niezwykle krzywdzący stereotyp, gdyż nasze państwo oferuje o wiele więcej niewiarygodnie interesujących miast, o których mało kto słyszał, a jeszcze mniej osób miało przyjemność je zwiedzić i poznać ich tajemnice.

Legnica, zabytki,
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
Do takich miast jest właśnie miejsce w środkowej części województwa dolnośląskiego, położone w przepięknej okolicy, składającej się z zachwycających pejzaży leśnych i zachęcających do miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu, jezior. Już w samym centrum miasta naprawdę jest co oglądać, gdyż jest tam przepiękny rynek wraz z głównym punktem- ratuszem, a nawet dwoma. Co szczególnie ciekawe Legnica należy do niewielu miast mogących się pochwalić więcej niż jednym ratuszem, a powodem, takiego stanu rzeczy jest przemienienie starszego, zbudowanego w formie barokowej, na siedzibę znanego w całym państwie teatru. Legnica ma do zaoferowania jeszcze sporo ciekawych i wartych zobaczenia obiektów. Jednym z wielu bezsprzecznie jest Pałac Opatów Lubiąskich, w którym obecnie znajduje się muzeum uczące każdego zainteresowanego historii tego wyjątkowego miasta. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem architektury sakralnej to Legnica na pewno powinna stać się kierunkiem jego podróży. Ilość świątyń chrześcijańskich jest tu bowiem niezwykle duża i tak liczna, że na zobaczenie wszystkich budowli nie starczyłoby całego dnia.Legnica, starówka
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
Znajdziemy tam bowiem kościół ewangelicki, franciszkański, staroluterański, jezuicki i wiele, wiele innych. Zrozumiały jest obawa, że w miejscu tak mało popularnym jak Legnica noclegi to coś co bardzo trudno znaleźć. Jednakże nie będzie z tym większych problemów, gdyż jest tam wiele przytulnych hoteli, które zapewnią nam komfortowe warunki. Aby się w tym upewnić wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło: Legnica noclegi, a na naszych ekranach ukaże się mnóstwo ogłoszeń oferujących wolne pokoje, zapraszających do odwiedzin- zobacz gastrocentrum hurtownia akcesoria kuchenne choćby Pałacyk. Kiedy kolejnym razem będziemy, więc wybierać kierunek do podróży warto pominąć wszystkim znane sztandarowe miast takie jak Kraków, Wrocław, Gdańsk i Sopot i podjąć próbę udania się do mniej znanych miejsc, których o dziwo w Polsce jest niezwykle dużo. Kto wie może nasze serce zdobędzie taka, z pozoru średnio ciekawa Legnica i zapragniemy wracać tam coraz częściej.

Tags: podróż, miasto, hotel, rynek