B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Nietypowe zastosowanie chusteczek nawilżonych

Posted on 09/05/2019 7:34pm

Chusteczki nawilżane mogą mieć o wiele więcej zastosowań niż te, które wskazuje na opakowaniu producent saszetek. Oczywiście przeznaczone są przede wszystkim do oczyszczania ciała malucha w trakcie przewijania. Można je jednak stosować, aby umyć dziecko bez wody, otrzeć kurz z rąk albo twarzy podczas podróży, a nawet oczyścić dom i samochód. Warto przekonać się więc, jak dużo rozmaitego typu zastosowań mają chusteczki nawilżane.

Chustki w etui
Author: čičnapuzova
Source: http://www.flickr.com
Chusteczki nawilżone wykonane z są z bardzo subtelnej włókniny, która następnie nasączona jest płynem zawierającym w swoim składzie różnorakie substancje pielęgnacyjne. W przypadku specjalistycznych chusteczek dla dzieci przeważnie jest to wyciąg z aloesu albo rumianku. Nierzadko dodaje się do nich również substancje łagodzące. Dzięki temu wystarczy przetrzeć nimi skórę, by od razu stała się czysta i odświeżona. Jest to niezwykle wygodne w codziennej pielęgnacji, z tego właśnie powodu właściwie w każdej dziecięcej wyprawce znajduje się saszetka chusteczek, a w wielu domach, gdzie jest małe dziecko znajduje się praktycznie zawsze na wyposażeniu.

Chusteczki nawilżane (tu więcej) używane bywają najczęściej właśnie do oczyszczania dziecka. Aczkolwiek bardzo często są one wykorzystywane także przez osoby dorosłe. Zwykle zabieramy je ze sobą podczas różnego rodzaju podróży, żeby szybko oczyścić nasze dłonie oraz twarz. Wydaje się zatem, że mogą mieć zdecydowanie więcej zastosowań.Sporo kobiet stosuje chusteczki nawilżone do efektywnego demakijażu oczu, dodatkowo perfekcyjnie usuwają również z wszelkiego rodzaju powierzchni ślady po długopisie, kredkach czy pastelach. Mogą być wykorzystywane do czyszczenia plam i kurzu z kokpitu pojazdów, jak również kurzu z powierzchni kwiatów. Jeżeli mamy w domu zwierzaka, psa albo kota, możemy je użyć do oczyszczenia ubrań z sierści.

Jak się więc okazuje chusteczki mają niezwykle wiele niezawodnych zastosowań. Warto więc mieć je zarówno w swojej kosmetyczce, torbie podręcznej, jak także w domu (poznaj na stronie). Mogą być nam pomocne nie tylko w celu odświeżania naszej skóry, lecz także pojazdu czy mieszkania. Sprawdzają się doskonale jako wsparcie przy zabiegach pielęgnacyjnych zarówno dzieci, jak też osób dorosłych.

Tags: kosmetyki, pielęgnacja, chusteczki