B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Niezwykle fascynujące wakacje po morzach lub jeziorach, które rok rocznie przyciągają coraz więcej chętnych

Posted on 29/09/2021 7:29am

Jeżeli zaczynamy swoją przygodę z żeglarstwem powinniśmy w odpowiedni sposób się wyposażyć i przygotować do podróży. W obecnych latach coraz bardziej modne staje się spędzanie urlopu na wodzie, żeglując przykładowo po Bałtyku lub w innych miejscach.

łódki
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednie przygotowanie do rejsu zagwarantuje nam wspaniały wypoczynek, warto jednak wcześniej zastanowić się czy na pewno będzie nam odpowiadała tego typu forma odpoczynku. Zależnie od tego czy wybieramy rejs po Mazurach czy też po morzu, rejsy będą się od siebie różnić. Podczas podróży po Mazurach będziemy spać po przypłynięciu do portu i również do tego momentu musimy poczekać z wszystkimi potrzebami fizjologicznymi. Rejsy po morzu są inne- jachty są odpowiednio dostosowane do całodziennych żeglug- mają WC oraz prysznice, jest to więc dodatkowym udogodnieniem. Rejsy też nie są dobrym sposobem na urlop dla osób, które mają chorobę morską. Szczególnie wielodniowe podróże mogą stać się niezbyt udane. We wszystkich innych przypadkach, żeglowanie (szkoła żeglarska) z pewnością będzie cudowną i niezapomnianą przygodą.

W trakcie rejsu warto także zapoznać się z funkcjonowaniem jachtu albo specjalistycznym nazewnictwem. Szekle czy też kambuz to hasła, które nie powinny być dla nas zagadkowe. Często zdarza się, iż osoby, które pierwszy raz odbędą rejs, później sami uczą się żeglugi i wyrabiają pozwolenia żeglarskie. Żeglowanie jest bardzo dobrym sposobem na wypoczynek, ponieważ można oderwać się od codzienności, chociażby poprzez nie używanie sprzętów elektronicznych czy też internetu. Po kilku latach żeglugi a także po zdobyciu uprawnień, będziemy mogli samodzielnie wybierać się w rejsy i będziemy dokładnie wiedzieli w jaki sposób się do nich przygotować a także w jakie potrzebne elementy na przykład szekle albo śruby powinniśmy się wyposażyć.rejs
Source: www.orlicatravel.pl
Powinniśmy chociaż raz zasmakować żeglugi, gdyż jest to bardzo fascynujące zajęcie. Można obserwować wspaniałą przyrodę a także oderwać się od życia codziennego. Kto wie, może jednorazowy rejs będzie nam się podobał tak bardzo, iż zapragniemy sami pewnego dnia spróbować własnych sił w drodze do otrzymania uprawnień żeglarskich - METFIX SPECIAL FASTENERS.

Tags: podróż, wakacje, rejs