B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Noclegi i atrakcyjne szklaki turystyczne w Pieninach

Posted on 27/02/2019 3:30am

Szczawnica to śliczny rejon, jaki ochoczo odwiedzany jest przez wielu turystów. Ma intrygujące atrakcje turystyczne, piękne i romantyczne widoki, oraz także fascynujące szklaki turystyczne. Szlaki turystyczne Szczawnica posiada niejedne, do najpopularniejszych należy szlak poprzez Wysoką na Przełęcz Rozdziela.


wędrówki górskie
Author: Connie Lu
Source: http://www.flickr.com
Głównym szlakiem pienińskim, który zaczyna się od Przełomu Dunajca, zdołamy wędrować przez szczyt o nazwie Borsuczyna, a potem przez kolejne przełęcze, to znaczy poprzez Stachurówki oraz Kapralową Wysoką. Nieopodal Kapralowej Wysokiej znajdziemy również kolejny szlak, który prowadzi na najwyższy szczyt w Pieninach, jaki posiada aż 1050 m n.p.m. Bardzo intrygującym miejscem w Szczawnicy jest też Wąwóz Homole, który jest ochoczo odwiedzany przez licznych turystów. Wąwóz ten jest niezwykle niezwykły i zachwyca bogatą fauną i florą. Posiada mniej więcej 800 metrów długości. Warto wybrać się również ze Szczawnicy do Durbaszkę i zwiedzić Jarmutę, to znaczy jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów w tym rejonie. Jest to bardzo specyficzna góra pochodzenia wulkanicznego. Jadąc do Szczawnicy, z pewnością warto zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, albowiem odkryjemy w nim jeszcze multum interesujących szlaków wartych zainteresowania. Zobacz więcej tu: szlaki turystyczne szczawnica.

Jeżeli planujemy dłuższy pobyt w Szczawnicy, bezsprzecznie musimy odkryć dla siebie właściwy nocleg. Baza noclegowa jest tu dosyć mocno rozwinięta, wskutek tego z tym nie powinniśmy posiadać problemów - zobacz: domki do wynajęcia szczawnica. Szczawnica domki proponuje, i także hotele, pensjonaty czy też schroniska górskie. Wybór miejsc oraz obiektów noclegowych jest więc naprawdę spory. Powinno się wybrać nocleg w hotelu bądź schronisku, z jakiego będziemy mieli całkiem blisko do szlaków i miejsc, jakie pragnęlibyśmy zwiedzić.


Aby odszukać stosowny, pasujący nam nocleg w Szczawnicy, powinno posłużyć się Internetem. W Internecie odnajdziemy bazy noclegowe, dzięki jakim bez trudności i śmigle odkryjemy trafiony nocleg, oraz także dokonamy rezerwacji.

Tags: atrakcje turystyczne, noclegi, turyści, schroniska górskie, szklaki turystyczne