B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

O jakich rodzajach diet warto mówić? Jakie są godne uwagi?

Posted on 19/06/2022 7:36am

Dziś coraz więcej ludzi poddaje się różnym dietom, jakie wpływają na ładną sylwetkę i ogólnie bardzo dobre samopoczucie. Mamy ich dużo, więc czasami trudno się w tym połapać.
dieta dla endomorfika
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Poniżej widać dwie możliwości, z jakich skorzystać mogą niektórzy.


Pierwsza z nich to dieta redukcyjna dla kobiet. Podstawowe zadanie to obniżenie ilości tkanki tłuszczowej oraz w rezultacie lepsze podkreślenie mięśni. Nie jest dobra dla pań o dużej nadwadze, z tego rodzaju diety najlepiej jak korzystają panie bardziej szczupłe, jakie chcą trochę lepiej wyrzeźbić swoje ciało. Właściwie to dieta redukcyjna polega na jednym najważniejszym mechanizmie, którym jest trzymanie się dziennego zapotrzebowania kalorycznego.


To jest punkt wyjścia, aby opracowywać odpowiedni jadłospis diety. Wyliczenie tego typu zapotrzebowania może wydawać się trudne, ale jak będziemy postępować w zgodzie ze wskazówkami, to tak naprawdę nie będzie problemu. Inną ciekawą opcją może być dieta dla endomorfika. Gdy poważnie o niej myślimy to musimy pamiętać, aby jeść mniej, lecz częściej. Najlepiej jak będzie to pięć lub ćwiczenia z krzesłami sześć posiłków.


Co kluczowe, trzeba każdego dnia jeść mniejszą ilość kalorii aniżeli wymaga zapotrzebowanie. Włączajmy do zestawów ćwiczeń cardio. Posiłek przed treningiem musi być odpowiednio kaloryczny, żeby zagwarantować dobry poziom siły przez cały czas trwania treningu-
Szczególnie warto oprzeć się na węglowodanach, najlepiej złożonych z takich składników jak ryż brązowy, kasze albo makarony. Sprawdzi się świetnie też chude mięso drobiowe czy wołowina. Warto o tym pamiętać.

Tags: dieta, czas, tłuszcz, ćwiczeń, produkt