B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

O piękny, a jak również zdrowy uśmiech zadbają przede wszystkim stomatolodzy pracujący w prywatnych gabinetach dentystycznych

Posted on 08/06/2019 11:52am

Szeroki uśmiech potrafi dużo zdziałać, a pani, która często się uśmiecha bywa postrzegana jako bardziej sympatyczna i życzliwa. Stąd psycholodzy radzą przedstawicielom świata biznesu, aby zawsze byli uśmiechnięci, nawet jeśli w trakcie biznesowego meetingu dokucza im okropny ból głowy. A o piękny, czyli zdrowy uśmiech trzeba troszczyć się regularnie szczotkując zęby i wybielając je. Jednak wyżej wymienione zabiegi nie w każdym przypadku są efektywne, zatem od czasu do czasu trzeba udać się do gabinetu stomatologii estetycznej.
Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej właściwie nie są finansowane z przez NFZ, zatem jeżeli trzeba już wydać sporą część własnej wypłaty, to korzystniej znaleźć, np. w sieci, cenionego lekarza. Niektórzy przeglądają lokalną prasę i jeśli znajdą gdzieś niedaleko gabinet, w którym leczy ortodonta, np. Agnieszka Żegota, to następnie sprawdzają, czy wymieniony dentysta cieszy się nieposzlakowaną sławą wśród chorych. Na popularnych serwisach można przeczytać stosowne oceny na bieżąco wystawiane przez użytkowników internetu. Zresztą należy pamiętać, że prawidłowy zgryz to oczywiście jeszcze nie wszystko, choć leczenie ortodontyczne trwa latami i wymaga niemałej cierpliwości, nakładów finansowych, a także dyscypliny w dokładnym czyszczeniu zębów.
Source: pixabay


Innymi zabiegami przywracającymi zdrowy uśmiech jest oczywiście wybielanie zębów i ich piaskowanie. Na rynku można dostać mnóstwo preparatów wybielających, lecz profesjonalne kuracje przeprowadzają jedynie niektóre centra, które dysponują nowoczesnym sprzętem i zatrudniają fachowców. I Agnieszka Żegota, i pozostali ortodonci na pewno wskażą zagubionemu pacjentowi najlepsze zabiegi - czytaj o gabinecie Agnieszki Żegoty. Niekiedy należy zacząć od podstaw, to jest od wyleczenia lub usunięcia spróchniałych zębów, a dopiero później myśleć o estetyce.
Kontynuując wątek warto podkreślić, że współczesna stomatologia estetyczna to nie tylko ortodoncja, ale i korygowanie kształtu danego zęba, i jego implantacja. Niektóre kliniki proponują też zabiegi inwazyjne oraz te regenerujące dziąsła lub kości. Bądź co bądź, przed zaplanowaniem terminu wizyty warto zgromadzić dość dużą sumę pieniędzy, gdyż leczenie w niepaństwowych ośrodkach do najtańszych z pewnością się nie zalicza.

Tags: zęby, zabieg, dentystyka