B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

O serce troszczyć się powinniśmy szczególnie. Pamiętaj o EKG!

Posted on 11/01/2021 12:49pm

Kiedy słyszysz serce – widzisz życie, więc w momencie problemów z sercem, oblany potem myślisz, co będzie z tym życiem. Nie martw się, nie wszystkie kłopoty, które rozszerzasz do granic niebotycznych, charakteryzują od razu coś strasznego. Serce, tak jak każdy narząd ma własne trudności, i choć stale zabiegane, zadbane i monitorowane regularnie, będzie potężne niczym dzwon przez długie lata.


wykres ekg
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
dokładnie tak, zadbane, bo warto wszakże dbać o cenne życie, jakie mamy. Najlepszą drogą do regularnego nadzorowania serca jest elektrokardiogram, czyli w skrócie [EKG. praca polega na elektrycznej aktywności, którą otrzymujemy dzięki elektrodom przyczepionym na skórze klatki piersiowej.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj implanty łomża inne tego typu materiały - one też są wartościowe.

Badanie to kontroluje ocenę tętna, a także częstotliwości pracy serca. jest w stanie wykryć uszkodzenie mięśnia sercowego (u osób, które np. miały zawał serca).

Badanie EKG Poznań robione jest zwykle w przychodni czy gabinecie lekarskim, ale może być również wykonywane przy łóżku chorego. W każdym wielkim mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk czy Poznań) można bez komplikacji tak się zbadać. to badanie nie jest złożone i w żaden sposób bolesne dla pacjenta. Przeprowadzane w pozycji leżącej, z widoczną klatką piersiową i kończynami, do których doczepia się elektrody. Żel stosowany do smarowania elektrod konieczny jest do przewodzenia pobudzeń elektrycznych.

Przypinam tu mój odsyłacz (https://advancedfood.pl/oliwa-hiszpanska/) do nowej strony. Sądzę, że zapragniesz przejrzeć świeże posty, jeśli zainteresowały Cię te pokazane na tej witrynie.

Jedynym warunkiem w trakcie EKG jest pozostanie w bezruchu, ponieważ kurcze mięsni mogą przeszkodzić w odpowiednim zapisie wyniku. Otrzymane dane są w postaci graficznego wykresu, samo zaś badanie to okres w przedziale 5-10 minut.

EKG to konieczna podpora w zakresie opisania takich wyników, jak rytm i częstość pracy serca. dobrze wiedzieć, że prawidłowo działające serce to kurcze w przedziale 60-100 uderzeń (na minutę). Jeśli w czasie EKG okaże się, że posiadamy zaburzenia tego właśnie rytmu może to znaczyć, że źle działa układ przewodzący serca. Dla ludzi z zawałem wyniki badania EKG są wskazane, pokazują, jak wielka jest rozległość, umiejscowienie po zawale, jak mocno zostało zniszczone serce.

Kontynuuj czytanie na .

Tags: serce, badanie