B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Odpowiednio dobrana dieta dla kulturysty podstawą dobrego treningu

Posted on 22/06/2018 1:11am

Rozwijanie muskulatury to typ aktywności praktykowany przez setki tysięcy kobiet jak i mężczyzn nie tylko w okresie lata – chociaż to wtedy procent nowych kulturystów wyjątkowo się zwiększa.


Osiągnięcie odpowiednich efektów treningowych zależy nie tylko od ćwiczeń, ale przede wszystkim od dobrze dobranej diety. Każdy człowiek ma odmienne predyspozycje ciała, które determinują widoczność rezultatów ćwiczeń. Do grupy kulturystów, którzy powinni przywiązywać szczególną uwagę co do codziennej diety są endomorficy. Dieta dla endomorfika to rygor, który należy utrzymywać przez 365 dni w roku w przeciwnym wypadku nawet najdrobniejsze uchybienie od schematu żywieniowego szybko odbije się na sylwetce. Dlaczego? Endomorficy cechują się rozłożystą budową kośćca, który okryty jest sporą ilością mięśni – jednakże całość jest osłonięta większym niż u innych osób poziomem tkanki tłuszczowej. W praktyce znaczy, że endomorficy natychmiastowo potrafią przybrać na wadze. Dieta (zerknij czym jest pudełkowe jedzenie) dla endomorfika, nie tylko wybierającego się na siłownię to nie dodatkowa opcja, ale codzienny mus. Jeśli należymy do tej kategorii osób to znalezienie rzetelnego dietetyka będzie funkcjonować jako punkt wyjścia dla wszelkich dalszych działań – również treningowych. Okazjonalne treningi poparte odpowiednią dietą skonstruowaną przez lekarza przedłożą się nie tylko na efektywniejsze wyniki ćwiczeń, ale również na ogólny stan organizmu.


odżywki białkowe
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com


Wielu ćwiczących dla przybrania w przyśpieszonym tempie masy bierze różnorodne odżywki białkowe. Dla endomorfika nie jest to rozwiązanie, ponieważ rozchwiania wynikające z przemiany materii, powiększą masę efektywniej niż najwydajniejsze odżywki białkowe znajdujące się na rynku -
Dieta to podstawa dla każdego ćwiczącego, zadzierzgnięcie opinii wśród dietetyków jak i innych trenujących pozwoli na lepsze opracowanie spersonalizowanego schematu jedzenia, którego dodatnimi skutkami będzie można szybko się cieszyć.

Tags: gra, ćwiczeń, wyniki, okres