B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Odzież dla puszystych - czyli nie ma powodów do wstydu.

Posted on 08/02/2019 8:03am

Wraz ze wzrostem gospodarczym w krajach zachodnich obywatelom rosną także brzuchy, jednym słowem pulchniejemy. Z tego powodu dyktatorzy modowi co rusz pokazują na pokazach mody komplety odzieży w rozmiarze XXL!


W naszym kraju tusza rodzaju „amerykańskiego” raczej nam nie grozi, gdyż nie należymy do najmocniej rozwiniętych państw świata, ale nadwaga jest pomimo tego powszechna wśród aż 10% Polaków.
Puszyści nie mają łatwo będąc na zakupach, bywa, iż muszą są wybrać nie to, co chcą, albo to co im się podoba ale to, co znajduje się w ofercie w ich rozmiarze. O ile niektóre marki z odzieżą damską mają w stałej ofercie stroje
w dużych rozmiarach, o tyle panom ciężko jest wybrać odzież we właściwym rozmiarze. Zazwyczaj jeżeli spodnie pasują na długość, to są za ciasne w pasie albo nogawce. Jak koszula jest wygodna w kołnierzyku, to niestety rękawy ma za wąskie. Wszystko to decyduje, iż grubsi mężczyźni zazwyczaj ubierają jedynie dresy i luźne bluzki, chociaż faktycznie chcieliby wyglądać elegancko i szykownie.


Pomimo, że nadmiar masy tłuszczowej jest ogromnym problemem zdrowotnym w głównej mierze i lekarze solidarnie konstatują, iż otyłość prowadzi do ciężkich chorób przykładowo serca, to zjawisko otyłości jest tak rozpowszechnione, że prawie w każdym mieście możemy odwiedzić butik z odzieżą dla puszystych. Z tego powodu jest dużo niż jeszcze niecałe dziesięć lat temu, kiedy by kupić koszulki 5xl (wejdz tutaj) należało je zamówić u szwaczki, co było pracochłonne i droższe niż nabywanie ubrań w salonach sieciowych marek. Tymczasem żeby przymierzyć sobie odpowiadający nam tshirt 4xl (zobacz tshirt 4xl) wystarczy, co najwyżej dojechać samochodem do najbliższego sklepu z taką odzieżą. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie pojechać, możemy zakupić odzież +XL przez Internet, nie wychodząc z mieszkania.


W sieci istnieje wiele witryn z odzieżą, wśród których t shirt 5 xl nie jest niezwykłym zjawiskiem, wręcz przeciwnie jest w normalnej ofercie salonu.


Kiedyś, całkiem nie tak dawno temu, odnalezienie koszulki, spodni albo kurtki w rozmiarze większym niż XXL było niecodziennym znaleziskiem. Dzisiaj, kiedy spory procent społeczeństwa polskiego cierpi na otyłość, powstają sklepy z ubraniami specjalnie dla ludzi w rozmiarze +XXXL.

Tags: rzeczy, czas, sklep, świat