B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Ogólnorozwojowy crossfit - sposób na piękną figurę

Posted on 05/02/2018 9:18am

Każdy z nas marzy o idealnej figurze. Przeglądamy różne czasopisma i patrzymy z uwielbieniem na sylwetki wielkich sław, które mogą się pochwalić idealnymi kształtami. Przyrównujemy siebie do nich i popadamy w ogromną rozpacz. Przede wszystkim, najczęściej fotografie w takich gazetach to efekt profesjonalnego photoshopu. Po drugie, wielu aktorów czy piosenkarzy swoją idealną figurę zawdzięcza drogim zabiegom upiększającym. O wiele lepiej zadbać o swoją kondycję samemu.
ćwiczenia
Source: http://www.sport-shop.pl/
W ciągu ostatnich lat wymyślono mnóstwo najróżniejszych planów treningowych. Każdy z nich ma właściwe przeznaczenie oraz swoich oddanych fanów. Co chwilę panuje moda na inny trening. Jeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszą formą ćwiczeń był słynny aerobik. Pokochały go głównie przedstawicielki płci pięknej. Intensywne podskoki w rytm muzyki stały się początkiem światowej mody na zdrowy styl życia. Niedawno triumfował pilates. Jest to niezwykle lubiana forma rozciągania wszystkich partii ciała. To dość bezpieczna dyscyplina, jeżeli wykonujemy ją pod okiem doświadczonego instruktora. Trzeba zawsze pamiętać o właściwym oddechu. Ostatnio cały świat zwariował na punkcie crossfit. Ten plan treningowy łączy w sobie mnóstwo różnych elementów. Jest to forma ćwiczeń ogólnorozwojowych.Uprawiają ją zarówno bokserzy, przygotowując się do walki, czy wojskowi, należący do jednostek specjalnych, którzy tym sposobem dbają o swoją kondycję fizyczną. Także my możemy zastosować tę formę treningu. Jest on doskonały dla ludzi, którzy chcą się pozbyć zbędnych kilogramów. Z kolei, dla tych wszystkich, którzy w aktywności szukają ukojenia, zaleca się jogę. Ta starożytna dyscyplina pomogą uzyskać tak potrzebną w życiu codziennym równowagę oraz wycisza umysł.

Niezależnie od tego, który system nam najbardziej odpowiada, należy się dobrze przygotować do ćwiczeń. Nie zapominajmy o porządnej rozgrzewce. Podczas ćwiczeń należy pić dużo wody. Pamiętajmy, aby nie rzucać się od razu na głęboką wodę i stopniować poziom trudności. Inaczej następnego dnia obudzimy się z nieprzyjemnym bólem mięśni jak ból pod kolanem. Są domowe sposoby na zakwasy. Należy rozmasować bolące miejsce, wysmarować je specjalną maścią i pić dużo wody.Tags: kondycja, sylwetka, trening, ćwiczenia, sprawność