B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Opis największych atrakcji jednego z najpiękniejszych rejonów naszego kraju czyli Podlasia.

Posted on 05/02/2020 8:01am

Polska ma dużo niezwykłych miejsc na wypoczynek. O Morzu Bałtyckim, Mazurach czy górach słyszał chyba każdy, lecz tak samo urocze, choć dużo mniej popularne miejsca są w pozostałych rejonach kraju.

wypoczynek na podlasiu
Source: pixabay.com
Doskonałym przykładem tego typu regionu jest Podlasie, zlokalizowane na południowy wschodzie kraju. Województwo podlaskie, bo tak właśnie nazywa się administracyjny obszar Podlasia, jest jednym z najmniej zaludnionych województw, w chwili obecnej na stałe w nim mieszka niewiele ponad milion mieszkańców. Jednym z jego największych skarbów są przepiękne, naturalne krajobrazy, jeziora, rzeki i lasy.

Przyroda na Podlasiu cały czas była i nadal jest na pierwszym miejscu. Na Podlasiu zlokalizowane są aż cztery narodowe parki, z jakich Biebrzański ma największą powierzchnię w kraju. Te tereny są wysoko cenione również za granicami, Białowieski Park już w latach siedemdziesiątych wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa. Taka niezwykła przyroda jest nie tylko powodem do dumy, ale także jest magnesem przyciągającym turystów w to niezwykłe miejsce - tanie noclegi na Podlasiu.Bez wątpienia największą atrakcją województwa podlaskiego jest wspaniała przyroda, w wielu przypadkach są to rejony niezniszczone przez człowieka, pełne zwierząt i bujnej roślinności. I właśnie ta przyroda zaczyna przyciągać coraz większą liczbę turystów, którzy chcą odetchnąć od zgiełk i gwaru miast i wypocząć w ciszy i spokoju. Podlasie (wakacje na podlasiu) można zwiedzać na różne sposoby. Duża ilość ścieżek rowerowych wręcz zachęca do takiej formy wypoczynku, ale jeśli ktoś będzie lubił wodę, to skorzystać też może z wielu wspaniałych tras kajakowych.

podlasie
Author: sszdl
Source: http://www.flickr.com
Wychodząc naprzeciw wymaganiom turystów bardzo dynamicznie rozrasta się w tym rejonie baza noclegów i kwater. Noclegi podlaskie to przede wszystkim duża liczna kwater prywatnych w niewielkich miasteczkach, gdzie można poczuć prawdziwą aurę tego wspaniałego miejsca. Ale w ostatnim czasie powstają coraz liczniejsze pensjonaty i domy wczasowe, przeznaczone dla bardziej wymagających klientów, którzy oczekują wyższego standardu.

Tags: pensjonaty, Noclegi podlaskie, domy wczasowe