B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Opony – z jakiego względu mają tak wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa pasażerów oraz czemu należy je sezonowo wymieniać?

Posted on 18/07/2021 8:23am

Współcześnie trudno znaleźć rodzinę, która nie posiadałaby własnego samochodu. Samochody nie są towarem luksusowym, ponieważ na rynek cały czas wypuszczane są samochody ekonomiczne oraz naprawdę tanie. Dodatkowo, dość dużym zainteresowaniem cieszą się samochody używane, proponowane w konkurencyjnych cenach.


opona samochodowa
Author: Nikita Novozhilov
Source: http://www.flickr.com
Niestety, liczba wypadków na polskich drogach jest ciągle faktycznie duża. Statystyki wręcz zdumiewają. Warto w związku z tym zatroszczyć się o bezpieczeństwo własne oraz pasażerów, nie tylko dzięki ostrożnej oraz spokojnej jeździe. Bardzo duże znaczenie ma stan techniczny samochodu, a przede wszystkim jego opony, które należy wymieniać, dopasowując do warunków atmosferycznych. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na opony (ciężarowe opony) letnie i zimowe, gdyż są świadome tego, jak wielki wpływ mają one na jazdę samochodem.
Opony na zimę są odpowiednio przystosowane do problematycznych warunków atmosferycznych i gwarantują lepszą przyczepność do podłoża.

Na dodatek, ten rodzaj opon sprawia, że hamowanie nie sprawia tak wielu problemów, co w czasie polskiej zimy ma podstawowe znaczenie. (opony) Niestety, ta pora roku niekiedy obfituje w mrozy i opady śniegu, co powoduje, że drogi są śliskie i niebezpieczne. Nie należy odkładać wymiany opon letnich na zimowe, ponieważ najczęściej zdarza się, że zima przychodzi niespodziewanie i kierowcy, a tym bardziej ich samochody, nie są do niej przygotowani. Dlaczego w takim razie należy bezwzględnie mieć oddzielne opony na opony (opony do maszyn rolniczych)


Głównie ze względu na fakt, że nawierzchnia dróg w czasie ciepłych miesięcy jest całkiem inna i używanie opon zimowych w tym okresie mogłoby je nadmiernie zniszczyć. Oczywiście, ogromne znaczenie ma jakość kupowanych opon. Zdecydowanie nie można na nich oszczędzać. W podbramkowych sytuacjach bezpieczeństwo kierowcy i pasażera jest w istotnej mierze uwarunkowane posiadanymi oponami. Jeśli ma się kłopoty z wybraniem najbardziej stosownego produktu, o zdanie wskazane jest zapytać sprzedawcę. Poza tym, należy pamiętać o odpowiednim przechowywaniu opon w suchym miejscu, z daleka od źródeł jakichkolwiek uszkodzeń. Sposób troszczenia się o opony określa ich żywotność, a co za tym idzie, umożliwia oszczędzanie pieniędzy.

Tags: samochód, przyczepność, nawierzchnia