B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Piękne i lśniące zęby

Posted on 04/08/2022 8:39am

Każdy z nas śni o zdrowych, zadbanych i białych zębach. Niestety nie każdym jest to dane, z tej przyczyny wymyślono stomatologię estetyczną. Zajmuje się ona całym szeregiem zabiegów polepszających wizerunek naszych zębów. Jednym z nich jest odnowa zębów przednich.

zdrowe zęby
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Obrys zębów można modyfikować, co jest doskonałym rozstrzygnięciem dla osób z ukruszonymi, pękniętymi i nierównymi zębami.
Stomatologia estetyczna Wrocław używa najlepszej wersji surowce pozwalają na doskonałe odwzorowanie koloru zęba, pozyskując rezultat realizujący najwyższe standardy estetyczne. Zobacz:
W sytuacji znacznych braków, także w bocznych zębach leczonych kanałowo, stomatologia estetyczna sugeruje wypełnienia pełnoceramiczne dopuszczające na użycie części zęba, przy równoczesnych dużych ewentualnościach poprawy ergonomiczności i estetyki zębów. Dokonania takie wykorzystywane są przy pełnych przebudowach zgryzu i porządnych renowacjach łuków zębowych.
Licówki robione są z porcelany i za pomocą cementu mocowane są do obrzeżnej nawierzchni zęba. Stomatologia estetyczna poleca je pacjentom z zębami silnie przebarwionymi, nierównymi, czy też trwale nadwątlonymi.
Licówki zakładane są na zeszlifowane zęby. Pozytywem licówek porcelanowych jest ogromnie malutka utrata tkanek twardych zęba, również odporność na przebarwienia, zatem przy prawidłowej pielęgnacji, okażą się cieszyć przez dłuższy czas. Autor:

gabinet dentystyczny
Author: viviandnguyen_
Source: http://www.flickr.com
Stomatologia estetyczna Wrocław proponuje też korony protetyczne, jakie sprzyjają analogicznym celom jak licówki, ale w przeciwieństwie do nich pokrywają całego zęba ze wszystkich stron. Pozwala na odnowienie uszkodzonego zęba, służy poprawieniu jego konturu, wielkości, względnie zabarwienia. Korony aplikowane są też w leczeniu implantologicznym.
Ponieważ korona wymaga oszlifowania całego zęba, z tej przyczyny aplikowana jest wyłącznie w sytuacjach, w jakich jest to rozwiązanie optymalne. W zależności od zainteresowań, wykonywane są korony pełnoceramiczne, metalowo-porcelanowe. Mosty wykorzystywane są w sytuacjach małych ubytków zębowych. Potrzebują oszlifowania dwóch sąsiednich zębów. Most odtwarza stracony ząb poprzez mocowanie korony do sąsiadujących zębów.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, to szybko sprawdź również ten link - ta treść (http://www.ortodoncjabecker.pl/) także będzie dla Ciebie godna uwagi.

Takie rozstrzygnięcie jest dopuszczalne nawet do kilku brakujących zębów.

Tags: zęby, zgryz, licówki