B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Planujesz urlop? Leć samolotem!

Posted on 08/02/2019 12:17am

Na wakacje najlepiej wybrać się samolotem. Jest to zdecydowanie najszybszy, najwygodniejszy, niezwykle bezpieczny i najtańszy środek transportu. Oczywiście, są przeciwnicy latania, tacy których nigdy nie da się przekonać w żaden sposób do podróżowania w powietrzu.

samolot
Author: Hyougushi
Twierdzą oni, że latanie jest niebezpieczne a samoloty awaryjne. Niestety we wszystkich mediach mówi się najgłośniej o wypadkach samolotów, a nikt nie krzyczy wszem i wobec o tym jak dużo wydarza się wypadków samochodowych ( więcej). Kiedy porównamy statystyki okazuje się, że to podróże autami są dużo bardziej ryzykowne.

Naturalnie są również dużo bardziej kosztowne. Obecne ceny paliwa nie pozwalają na dojechanie na urlop za mniej niż prawie tysiąc złotych, nawet jeżeli jedziemy tylko nad nasze morze. Tanie bilety lotnicze da się kupić już za sto – dwieście złotych, w szczególności gdy chcemy wylecieć do któregoś z europejskich miast. Naturalnie, im dalej lecimy, tym drożej, ale są zakątki na świecie, do których autem nie da się dojechać w ogóle.
samolot
Author: Angelo DeSantis
Source: http://www.flickr.com


Latanie samolotem jest też o wiele wygodniejsze, zwłaszcza z tego powodu, że trwa dużo krócej (zerknij do tego serwisu). Do najpopularniejszych turystycznych miejscowości w Turcji czy Egipcie lot trwa niewiele ponad dwie godziny. Samochodem można tam dotrzeć w dwa, trzy dni. Różnica jest ogromna.

Naturalnie, każdy wybiera się na urlop w taki sposób w jaki lubi i w jaki jest mu wygodnie. Gdy dana osoba woli objazdówkę po świecie, to samochód będzie idealnym wyjściem. Jeśli jednak mamy ustalony punkt docelowy zdecydowanie należy rozważyć wariant przemieszczenia się tam drogą powietrzną.

Tags: Europa, samolot, morze, podróże, Egipt, Turcja