B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Poczuj swobodę lotu i przeżyj niezwykłą, podniebną przygodę

Posted on 22/01/2019 7:23am

Kluczowa idea latania jest taka, żeby dać ludziom szansę wzniesienia się w przestworza. Ci, którzy próbowali lotów innych niż samolotem jednomyślnie potwierdzają, iż jest to niesamowite uczucie lekkości i wolności.


fitness - obrazeczek
Author: The National Guard
Source: http://www.flickr.com
samochód
Author: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Source: http://www.flickr.com
dieta
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Ludzka potrzeba wzniesienia się w przestworza jest dobrze znana od pradawnych czasów. Krąży historia, iż pierwsze paralotnie wymyślili alpiniści, którzy w ten sposób chcieli ułatwić sobie drogę powrotną ze szczytu. W tym czasie paralotnia przypominała właściwie spadochron. Z tego właśnie powodu jej pierwotne zdolności do lotu były mocno ograniczone. Co więcej, ze względu na dosyć ubogą konstrukcję były także bardzo groźne dla życia. Obecnie lot paralotnią nie napawa strachem, przeciwnie – zrzesza coraz więcej amatorów. Dla każdego, kto zamierza spróbować swoich sił w lataniu, odbić się od powierzchni ziemi, poczuć wysokość i popatrzeć na świat z góry istnieją dwie możliwości. Pierwsza opcja jest nieskomplikowana i nie wymaga właściwie żadnej specjalistycznej wiedzy na temat latania. Chodzi tu o lot w tandemie z doświadczonym pilotem tandemowym lub instruktorem. Wszystko jest dość proste, a krótkie wskazówki udzielone przed wystartowaniem z pewnością wystarczą. Profesjonalna osoba towarzysząca zadba o wszystko, a "pasażer" będzie miał możliwość zrelaksować się i jedynie napawać się pięknymi widokami. Dla tych, którzy tego typu loty już odbywali i marzy im się, aby teraz samodzielnie wznieść się do nieba dostępne są liczne kursy przygotowawcze, bądź też dobre jakościowo, krótkoterminowe szkolenia, które zapewniają zdobycie różnorodnych umiejętności, legalnej licencji i oczywiście doświadczenia niezbędnego w przypadku planowania samodzielnych lotów. Poza tym, lot paralotnią nie wymaga tak naprawdę żadnych konkretnych predyspozycji fizycznych. Planując pierwszy raz swoją podniebną przygodę należy jednak być w jak najlepszej formie, pozostawić za sobą stresy i kłopoty, a w drogę udać się ze spokojnym umysłem i optymistycznym nastrojem. Tu pełna oferta: niesamowity lot paralotnią.


Jak wszystko w życiu, także paralotniarstwo niesie za sobą pewne ryzyko. Jeśli jednak podejdziemy do tematu z rozwagą, odbędziemy odpowiedni kurs przygotowawczy i zawsze bez wyjątków będziemy przestrzegać wszystkich istotnych zasad, wówczas sport ten będzie dla nas bezpieczny i zagwarantuje wyjątkowe przeżycia i wielką uciechę. Dla zaciekawionych: surfszola - kite jastarnia paralotniowa.

Tags: szkolenia, kursy, lek