B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Właściwe odżywki i suplementacja - jakie wybrać?

Posted on 13/01/2015 9:35am

Czasem zdarzyło nam się widzieć kulturystę, niekoniecznie na żywo, ale na pewno widzieliśmy takich sportowców w telewizji lub sieci. Bardzo ciężko jest stworzyć takie ciało, jakie prezentowane jest na zawodach. Jednak, jeżeli będziemy prowadzeni przez profesjonalnego trenera, to na sto procent nam się uda. Jest parę przypadków na całym ziemskim globie, które własnym samozaparciem, bez własnego trenera, osiągnęli sukces w kulturystyce, ale to wyjątki.
suplementy diety
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
Jeśli mamy możliwość i pieniądze i chcielibyśmy zostać kulturystą, to trzeba mieć kogoś, kto będzie nad nami czuwał. Trener wytłumaczy nam, jakie suplementy będą dla nas najlepsze. pójdzie z nami kupić odżywki, które będziemy musieli rozrabiać z wodą i pić, a które czasem nawet miewają czekoladowy posmak. Wszystko, po to by stworzyć piękne ciało. A, jeżeli chodzi o diety kulturystyczne to niestety, nie są one jakoś szczególnie urozmaicone. Znane wszystkim jajko, ryż i kurczak to podstawa, podobnie jak odżywki białkowe, które mają za zadanie podnieść naszą masę.

suplement diety
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Chcesz być kulturystą? Musisz zmienić na dietę!

Osoby, które liczą się na zawodach kulturystycznych zawsze mówią, że dieta to najważniejszy aspekt. Jeżeli chcemy mieć tak wspaniałe ciało jak oni trzeba zmienić dietę i zacząć ćwiczyć. Dieta bez ćwiczeń i ćwiczenia bez diety – nie zrobią z nas kulturysty. Dlatego diety kulturystyczne są najczęściej układane indywidualnie, jak przykładowo tu. Jeżeli chcemy zająć się kulturystyką, powinniśmy znaleźć kogoś, kto ułoży nam właściwą dietę wysokobiałkową. Taka dieta pozwoli nam zbudować mięśnie. Poza tym do każdego posiłku trzeba spożywać właściwe suplementy.Bo w kulturystyce suplementacja jest niezmiernie istotna. Powinniśmy pójść do sklepu, w którym są różne suplementy i odżywki i spytać o to, które są odpowiednie dla ludzi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki. Gdy zaczyna się swoją przygodę z kulturystyką trzeba zdać się na doświadczenie innych. Bez sensu próbować wszystkiego na samym sobie i starać się być najlepszym kulturystą świata.

Lepiej sprawdzić drogę mistrza i skopiować taki model funkcjonowania. Trzeba również pośród ludzi z otoczenia poszukać osób, które też są zafascynowane kulturystyką. W grupie zawsze raźniej działać i wspólnie nakręcać do treningów i trzymania diety. Należy też pamiętać, że kulturystą się nie bywa, a jest się nim ciągle. Kiedy koledzy wybierają się na imprezę kulturysta ćwiczy, kiedy oni piją kolejnego browara, TY będziesz musiał pić wodę, bycie kulturystą wymaga poświęceń.

Tags: model, ćwiczenia, mięśnie