B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Poszukiwanie stroju piłkarskiego - szczypta ciekawych porad

Posted on 24/11/2018 2:15pm

Piłka nożna to w wielu krajach sport narodowy. Zarówno ligowe mecze jak i reprezentacyjne występny przyciągają na boiska rzesze kibiców dopingujących swojej ukochanej drużynie. Dla niejednego kibica klubowe barwy bardzo dużo znaczą i są oni w stanie naprawdę sporo zrobić dla nich. A najczęściej klubowe barwy można zobaczyć na koszulkach i spodenkach, w których piłkarze wchodzą na boisko. Jak w każdym sporcie również w piłce nożnej obowiązują określone zasady co do strojów. Podstawowym wyposażeniem piłkarza są piłkarskie korki, buty idealnie nadające się do gry na trawiastej murawie.
stroje piłkarskie
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
Są one wykonane ze skór naturalnych lub syntetycznych i w zależności od firmy wyposażone w przeróżne technologie i systemy które poprawiają jakość gry i bezpieczeństwo.

Zapewne zainteresuje Cię następująca strona (http://patataj.com/oferta/pensjonat-dla-koni/), znajdziesz tam sporo ciekawych informacji. Miej na uwadze, że jest na bieżąco aktualizowana.

Kolor korków z reguły nie ma znaczenia, kluby nie określają tego dokładnie, i każdy z piłkarzy wybiera swoje buty wedle swoich oczekiwań i wymagań.dzieci w strojach piłkarskich
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
O ile kolorystyka korków nie będzie miał znaczenia, to kolor spodenek i koszulki już tak. Są to kolejne części piłkarskich strojów, widoczne chyba najbardziej w czasie gry, i właśnie koszulki określają, w którym zespole grają piłkarze. Najczęściej spodenki i koszulki są jedną spójną całością w barwach danego klubu . Na samych koszulkach umieszczony być musi z tyłu dużej wielkości numer, coraz częściej wzbogacony nazwiskiem zawodnika. Ważne jest, żeby te części strojów były wykonane z dobrych materiałów, przepuszczających powietrze. Porządne stroje piłkarskie pozwolą na intensywną grę przez półtorej godziny, nie powodują przy tym przyklejania się ubrań do pleców, co jest mało przyjemne dla zawodników. Jest to możliwe dzięki użyciu dobrych tkanin, przepuszczających pot na zewnątrz, a równocześnie pozwalających na oddychanie skóry. Również na temat odnajdziesz na tej stronie:

Kolejnym elementem stroju piłkarza są getry. Wykonane są one z grubej tkaniny i ich głównym zadaniem jest chronienie nóg zawodnika. Piłka (pojedź na mecz Arsenalu Londyn) nożna jest sportem bardzo kontaktowym i uszkodzenia nóg występują dość często, dlatego też grube getry razem z zestawem ochraniaczy na golenie to niezwykle ważny element stroju każdego piłkarza.

Tags: gra, bezpieczeństwo, koszulki, getry, kluby, piłkarz, elementy