B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Promienie słoneczne jest najcenniejszym sterownikiem wewnętrznych rytmów organicznych człowieka.

Posted on 18/07/2021 8:34am

Sztuczne nasłonecznienie o różnym natężeniu mają zbawienny wpływ na regulację mechanizmów biologicznych wszystkich organizmów żywych. Bardzo niedobry jest brak dostępu do światła, dlatego, że może nieprawidłowo oddziaływać na psychikę i funkcjonowanie organizmu człowieka. Światło słoneczne powoduje wywołanie reakcji organizmu ludzkiego do produkcji hormonu szczęścia oraz innych substancji chemicznych, które są niezwykle istotne dla dobrego humoru i uczuciowej harmonii.


lampa
Author: SuperFantastic
Source: http://www.flickr.com/photos/superfantastic/2831532275/
Dla osób chorujących z powodu sezonowych depresji stosowanie ostrego światła fluorescencyjnego przez kilka godzin jest podobne do słonecznego, zimowego wypoczynku w ciepłych krajach. Po paru dniach pobierania takiej sesji polepszenie może być korzystniejsza niż po przyjmowaniu antydepresantów.

W znanym lecznictwie, w gabinetach odnowy coraz częściej w obecnym czasie mówi się o lampach przeciwdepresyjnych. Lampa antydepresyjna jest rożna od zwykłej lampy głównie mocą i kolorem wydzielanego światła, które zbliżone jest do dziennego - Ilumina. Światło jest najmocniejszym zewnętrznym regulatorem wewnętrznych procesów biologicznych człowieka, takich jak spokój, dzienne wahania temperatury ciała, rytm dobowy wydzielania niektórych hormonów.

Gdy następuje rozchwianie tych rytmów, człowiek zaczyna chorować na dolegliwości m.in. takie jak depresja, apatia, zaburzenia snu, notoryczne znużenie.

Gdy przeanalizujesz publikowany artykuł, to także zaciekawi Cię pełna notka (https://primafoodcatering.pl/), która posiada zbliżone informacje na to zagadnienie, więc kliknij tutaj.

Pojawia się często apetyt na
lampa
Author: Sagaform
Source: Myin.pl
cukry, zwłaszcza na słodycze. Leczenie światłem pomaga w odzyskaniu energii życiowej i dobrego samopoczucia. Można ją z dobrym rezultatem eksploatować w warunkach domowych.


Lampa przeciwdepresyjna renomowanych producentów posiada certyfikat urządzenia leczniczego. W krajach europejskich lampy do antydepresyjne znajdują się bez mała we wszelkich ośrodkach leczenia uzależnień, szpitalach, gabinetach fizykoterapii salonach kosmetycznych domach opieki a także portach lotniczych, biurach i oczywiście w tysiącach domach u ludzi dbających o dobre zdrowie własne i rodziny. Fototerapia ma bardzo istotny wpływ na ludzi starszych, którzy mnóstwo czasu przebywają w domach.

Zostawiam tu mój odsyłacz (http://zdrowie-dom.pl/36-naczyniowe-jonizatory-wody) do kolejnej strony. Sądzę, że zechcesz obejrzeć inne wpisy, jeśli zaintrygowały Cię te pokazane na tej witrynie.

Oddziaływanie światła powoduje wzmocnienie kości i ustanie objawów depresji. Sztucznym światłem leczy się też zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które odczuwać mogą osoby pracujące na drugą zmianę, oraz przemieszczające do innych stref czasowych.

Tags: depresja, Rytm, farmakologia

Source: Ilumina.pl