B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Przykładowe porady o wyborze właściwego ubioru na jeżdżenie na rowerze w różnych warunkach.

Posted on 24/01/2019 7:22am

Jazda na rowerze to jedna z najbardziej popularnych form fizycznej aktywności. Nie tylko ma doskonały wpływ na samopoczucie i kondycję, umacnia układ krwionośny i mięśnie, lecz poza tym daje ogromnie dużo radości. Na rowerze jeździć można w zasadzie bez przerwy, nawet zimą spokojnie można używać tego środka lokomocji.


koszulki do biegania
Author: Georgia National Guard
Source: http://www.flickr.com
Należy się tylko dobrze przygotować do takiej jazdy, przede wszystkim przez ubranie odpowiedniej odzieży. Jeżdżenie w chłodniejsze dni bez należytego ubrania spowodować może wychłodzenie organizmu, a w efekcie katar albo nawet poważniejszą chorobę. Przede wszystkim trzeba zadbać o nakrycie głowy - przy kiepskiej jej ochronie łatwo się może zdarzyć o kłótliwe do leczenia zapalenie zatok.

Istotnie pasjonuje Cię omawiana problematyka? Jeśli tak, to oprócz tego zobacz treść na stronie (https://indigo-lubuskie.pl/), którą znajdziesz na podobnym portalu!

Należy także założyć rękawiczki, one z kolei podnoszą wygodę jazdy i chronią przed odmrożeniami. Ważne jest również to, co się ubierze na korpus. Z kolei tutaj bardzo dobrze będą się sprawdzać najróżniejsze koszulki i kurtki, dzięki ich ubraniu można w dużym komforcie jeździć nawet kilka godzin dziennie - sprawdź: .

Kompletując rowerowy ubiór należy przede wszystkim dobrać go do warunków pogodowych. Na letnie, upalne dni bez żadnego problemu powinny wystarczyć zwykłe koszulki rowerowe z nadrukiem. Wiele osób porusza się w normalnych bawełnianych koszulkach, ale nie jest to dobry pomysł. Są one mało przewiewne i długo schną, dlatego też nie poleca się ich dla osób więcej jeżdżących. Dobre koszulki rowerowe wykonane są z szybko wysychających materiałów, wówczas nawet jeżeli się spoci, to pot zostaje szybko odprowadzony z ciała.


koszulka do biegania
Author: NIKE
Source: hurtowniasportowa.net
Są one dość obcisłe, przez co nie będą się łopotać w czasie jazdy, a poza tym często posiadają na plecach siateczkę dla poprawienia wentylacji - . Bardzo przydatne przy koszulkach rowerowych są tylne kieszenie. Można w nich schować mapę, telefon czy kanapkę, doskonale będą się sprawdzać nawet przy niedługich wycieczkach. Na chłodne dni pojedyncza koszulka raczej nie wystarczy, z tego też powodu trzeba ubrać specjalną bluzę rowerową albo kurtkę uszytą z odpowiednich materiałów.

Tags: rowerowe koszulki, koszulki rowerowe