B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Rehabilitacja w domu czy raczej pod okiem fachowca? Zalety i wady obu rozwiązań

Posted on 06/11/2018 7:46am

Jeśli uległeś jakiejś kontuzji lub wypadkowi i powinieneś się rehabilitować, wtedy zdecydowanie musisz rozważyć, czy zdecydować się na rehabilitację w zaciszu swojego domu czy lepiej wykonywać wszystkie ćwiczenia pod okiem specjalisty.


Dzisiaj przedstawimy zalety i wady obu pomysłów, co zdecydowanie znacznie pomoże CI podjąć końcową decyzję.


Ćwiczenia pod okiem fachowca


Jeśli chcesz się dowiedzieć dokładnie, do czego służą poszczególne urządzenia, jak odpowiednio wykonywać konkretne ćwiczenia i czy w Twoim przypadku pasy neoprenowe (sprawdź pełną propozycję pod adresem) będą dobrym rozwiązaniem czy lepiej powinieneś z nich zrezygnować, niewątpliwie musisz najpierw umówić się na parę wizyt o profesjonalnego rehabilitanta. Wtedy dowiesz się, jaki będzie dobry dla Ciebie plan działania, a równocześnie unikniesz różnego rodzaju problemów.


Zakupy w hipermarkecie
Author: MollySVH
Source: http://www.flickr.com


Ćwiczenia w mieszkaniu


szkolenie
Author: JeffWicklein
Source: http://www.flickr.com


Zwykle na ćwiczenia w mieszkaniu decydują się osoby, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu, a równocześnie nie przepadają za wielkimi tłumami. W takich wypadkach najpopularniejsze bez wątpliwości są rowery treningowe (źródło artykułu), które możesz postawić sobie dla przykładu w salonie przed telewizorem i w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.
Co wybrać?


Końcowy wybór bez wątpienia należy tylko do Ciebie - najważniejsze jednak, abyś zwyczajnie ćwiczył, nieważne gdzie.
Więcej na stronie
Najlepiej będzie jeżeli na początek wybierzesz się do fachowca, który pokaże Ci, jak wykorzystywać rowery stacjonarne lub inne urządzenia w Twojej rehabilitacji, a później będziesz ćwiczyć zgodnie z jego zaleceniami w zaciszu swego mieszkania, raz na jakiś czas tylko kontrolując zrobione przez Ciebie postępy w rehabilitacji.

Tags: rower, salon, rowery, sposób