B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Rower - w jaki sposób wybrać najlepszy rodzaj?

Posted on 22/10/2019 7:51pm

Jazda na rowerze zalicza się do czynności chętnie wykonywanych. Nie potrzeba bowiem dużego wysiłku, by móc cieszyć się zabawą na dworze. Rower stanowi również korzystny sposób na szybsze poruszanie się. Jest też korzystnym zamiennikiem dla samochodów – jazda na rowerze jest nie tylko niegroźna dla środowiska, ale także znacznie bardziej korzystna dla zdrowia człowieka. Wybór konkretnego rodzaju i modelu sprzętu uzależniony będzie przede wszystkim od tego, na jakim terenie będzie używany. Na przykład do jazdy na duże odległości odpowiednie będą modele takie jak Kross Trans Global. Oprócz tego są modele dla kobiet, mężczyzn i dzieci.


Rodzaje rowerów

Jest bardzo dużo typów rowerów. Podstawowy podział jednak określa cztery typy. Pierwszy typ to rower górski. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do jazdy po terenach o zróżnicowanych wysokościach i trudnych nawierzchniach. Oprócz tego jest to aktualnie najczęściej nabywany rodzaj roweru w kraju. Sprzęt taki przeznaczony jest także do jazdy ekstremalnej. Jednym z modeli rowerów górskich jest Kross Evado 1.0. Innym typem jest rower szosowy. Stworzony jest do przemieszczania się po trasach możliwie prostych, w większości przypadków utwardzonych. Zwany jest popularnie szosówką. Cechą charakterystyczną takich rowerów jest kierownica – skierowana ku dołowi. Trzecim z typów będzie rower turystyczny. Rodzaj ten przeznaczona jest do przebywania wielokilometrowych tras, jest więc stworzony z wytrzymałych surowców. Ostatnim typem jest rower miejski, który ostatnio zyskuje sporą popularność, szczególnie w dużych miastach. Do modeli w tej grupie zalicza się model Kross Flex 1.0..

Gdzie nabyć rower?

Co najważniejsze, nie powinno się kupować rowerów w wielkopowierzchniowych sklepach, pomimo że ich oferta w tym zakresie często jest naprawdę szeroka, a ceny kuszące. Rowery sprzedawane w takich punktach zazwyczaj wytwarzane są z tanich surowców o niskiej wytrzymałości Części tych rowerów bardzo często i szybko się psują. Poza tym niezwykle częstą cechą tego typu rowerów jest ich wielka masa, co negatywnie odbija się na użytkowaniu. Nowy rower najlepiej nabyć w profesjonalnym sklepie firmowym. Pomimo że koszty w takim miejscu nie zawsze będą kusząco niskie, można być pewnym, że sprzęt jest trwały i dobrej jakości.

Tags: rower, Kierownica, ceny, sprzęt, masa, koszty