B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Sport dla dzieci – z jakiego powodu dobrze jest dziś zachęcać pociechy do częstej aktywności fizycznej?

Posted on 22/06/2018 4:09am

Aktywność fizyczna ma wielkie znaczenie dla ludzkiego zdrowia oraz sylwetki. Rodzice powinni próbować zachęcać pociechy do uprawiania sportu oraz co najważniejsze, wyrobić w nich stosowne nawyki, które będą kontynuowane w dorosłym życiu. Na szczęście, dziś mamy do dyspozycji sporo ciekawych dyscyplin sportowych, więc każda osoba będzie umiała odnaleźć rozwiązanie, które przypadnie jej do gustu.
Kucyk i dziewczynka
Author: pxlcookies
Source: http://www.sxc.hu/
Naprawdę dużą popularnością cechuje się na przykład jazda konna - sobacz więcej: Pierwsze kroki w stajni - nauka jazdy konnej - sprawdź nas. Czemu? Konie to cudowne zwierzęta, a jazda wbrew pozorom wymaga sporych umiejętności oraz koordynacji ruchowej. Okazuje się, że to może być dobry sposób na ćwiczenie. Na dodatek, satysfakcjonujące rezultaty przynosi tak zwana hipoterapia , a więc terapia z udziałem koni, jaka jest stosowana w przypadku dzieci. W swojej propozycji posiada ją obecnie dużo ośrodków terapeutycznych.

Z jakiego względu jeszcze dobrze jest zachęcać swoje dzieci do częstszej aktywności fizycznej? Ćwiczenia mogą stać się hobby, nauczyć nie tylko samodyscypliny, ale również ciągłego dążenia do celu, co może się przydać w szkole czy w pracy. Sporty grupowe natomiast umożliwiają trenowanie współpracy oraz umiejętności współdziałania z pozostałymi osobami. Przed wybraniem konkretnej dyscypliny należy koniecznie porozmawiać z dzieckiem, zapytać go o to, jakie ćwiczenia chciałoby wykonywać i wspólnie podjąć zadowalającą decyzję.

Naturalnie, wcześniej trzeba też zastanowić się nad tym, jaką sumę jest się w stanie miesięcznie przeznaczyć na ten cel, jako że najczęściej treningi pod okiem wyspecjalizowanych trenerów kosztują. Niekiedy potrzebny jest również sprzęt i strój, co warto mieć na względzie. Jeżeli posiada się niewielkie fundusze, można poszukać używanych akcesoriów. www.stajniaiskra.pl/art/1046/hipoterapia.html
Konie
Author: ime
Source: http://www.sxc.hu
Dzieci doskonale uczą się poprzez naśladowanie własnych rodziców, z tego względu jeśli maluch nie wykazuje zainteresowania sportem, wskazane jest pokazać mu, że mama i tata ćwiczą i zająć się dyscypliną, jaką można uprawiać rodzinnie, na przykład jazdą na rolkach bądź na rowerze. Reasumując, dobrze jeśli rodzina razem uprawia sport i stara się dbać o rozwój fizyczny własnych dzieci, jako że w przyszłości to z pewnością zaprocentuje. Dla osób kochających konie: kontynuuj do nas.

Tags: sport, dzieci, aktywność