B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Sport jest coraz istotniejszy w życiu sporej grupy ludzi - warto odkryć pasującą dyscyplinę, w której będziemy się realizować

Posted on 08/06/2018 7:23am

Faktem jest, że sport to samo zdrowie. Jednak każdy z nas jest inny i winien poszukać czegoś, co go zainteresuje i da mu zadowolenie.


Istnieje w naszym kraju pewna lista dyscyplin sportowych, które są wyjątkowo popularne.
ciało
Author: www.jasna.sk


Mówi się, że najpopularniejszym jest zapewne piłka nożna. Polacy uznają, że to nasz sport narodowy. Przede wszystkim uważają tak panowie. Na szczęście ostatnimi czasy ponownie zaczęliśmy w tym sporcie odnosić zwycięstwa. Popularne są również takie sporty jak: bieganie czy siatkówka. Te sporty wielokrotnie możemy spotkać również w szkołach. Jest pewien nacisk na to, żeby każde polskie dziecko umiało pływać i ogólnie na to, aby maluchy więcej się poruszały, ponieważ to przeciwdziała otyłości. Są też w naszym kraju osoby, które po prostu lubią pójść na siłownię i tam porządnie się zmęczyć. Pewien procent osób wykonuje to dlatego, bo pragnie schudnąć, natomiast inni, gdyż chcą wyrzeźbić ładne mięśnie. Przede wszystkim są to panowie, ale nie zawsze. Możemy wtedy dostrzec, że niejeden z nich dźwiga ciężary. Można je podnosić na siłowni lub zakupić sobie do domu profesjonalną sztangę. Dla przykładu sztanga olimpijska dla mężczyzn ma długość 2,20 metra oraz ciężar 20 kg. Sztanga olimpijska dla kobiet jest oczywiście mniejsza i lżejsza - posiada 2,10 metra i 15 kg. Pamiętajmy jednak, aby wykonywać ćwiczenia na tym sprzęcie z głową.
Ważne, aby zaczynać od mniejszych ciężarów, ponieważ w innym wypadku możemy sobie wyrządzić krzywdę. Do doskonałości i idealnej sylwetki należy dochodzić stopniowo.

Tags: sport, piłka, mecze, pływanie, osoby