B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Sport metodą na zachowanie zdrowia, czyli sport wybrać

Posted on 05/12/2017 2:51pm

Jeszcze jakiś czas temu Polacy nie mogli zaliczyć się do naprawdę aktywnych narodów. Czas chcieliby spędzać często przed ekranem tabletu, który później zamieniliśmy na mniejszy monitor. Teraz mamy świadomość już, że taki tryb życia nie będzie prowadził do niczego dobrego. Tak naprawdę coraz więcej z nas jest zdecydowanych na polepszenie kondycji. A dyscyplin sportowych, które warto wybrać jest całe mnóstwo.


bieganie
Author: Peter Mooney
Source: http://www.flickr.com
Większość zainteresowanych wybiera w ostatnim czasie bieganie. Sportem ten wielką popularność zawdzięcza mimo wszystko łatwej dostępności. Nie powinniśmy bowiem mieć w bliskiej odległości hali sportowej czy lodowiska, aby należało biegać. Wystarczą jednak chęci i doskonale spasowane buty, które odpowiednio uchronią nasz kręgosłup oraz stawy przed wstrząsami. Biegać będziemy w stanie w lesie, na plaży, na łące także po chodniku. Słowem: wszędzie. Ostatnio biegają zarówno młodzi, jak i starsi, kobiety, jak i mężczyźni. Grono biegaczy nieustannie się powiększa. Inną popularną dyscypliną sportową jest jeżdżenie na rowerze -. To wspaniały wybór, jeśli połączyć chcemy aktywność fizyczną z możliwością zwiedzania okolicy. Rowerowe możliwości to idealny sposób na wypoczynek. Na rowerze jeździć mogą nie tylko dorośli, ale też dzieci. Długość wycieczki uzależniona jest mimo wszystko dobrać do wybranej kondycji i wieku rowerzysty. Nigdy nie należy się przemęczać. Sportem dla ludzi już posiadających wspaniałą kondycję i szukających określonych wrażeń jest bez wątpienia triathlon Warszawa zaś to miejsce, w którym będą odbywały się zróżnicowane zawody triathlonowe. Każdy, kto zapragnie na temat tej dyscypliny sportowej dowiedzieć się nieco więcej, może w wyszukiwarce internetowej wprowadzić frazę „triathlon Warszawa”. Już po kilkunastu sekundach wyszuka ogrom informacji przybliżających ten rodzaj aktywności.


Wyczynowy rower górski
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Sport bez wątpienia daje nam sporo korzyści. Tak naprawdę poprawia funkcjonowanie naszych narządów. Osoby, które dużo się ruszają mają zwiększoną pojemność płuc, a ich mięsień sercowy pracuje wydajniej. Do tego dochodzi o wiele lepszy nastrój, który jest wynikiem wyrzutu hormonów szczęścia podczas aktywności fizycznej. Nie jest przesadą znane od lat zdanie, że aktywność fizyczna to zdrowie.

Tags: monitor, kondycja, narządy