B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Sport o wielu obliczach

Posted on 10/12/2020 3:08pm

Wielu z nas jest miłośnikami sportu i nie ma wątpliwości, że te zwłaszcza ekstremalne narażają nasze życie i zdrowie. Jeśli chodzi o metody zapobiegania rozmaitym kontuzjom czy groźnym wypadkom, to zapewne wiemy, że zdrowy rozsądek w tej kwestii to podstawa do tego, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Nie warto robić niczego, co bezpośrednio może spowodować tak poważne tragedie, jakimi są np. paraliż, bezwład czy podobne. To my sami jesteśmy odpowiedzialni za siebie, dlatego uprawiając sport pamiętajmy o tym i nie decydujmy się na nieprzemyślane zachowania. Co ważne, nasz przykład służy za wzór ludziom młodszym od nas, czyli przede wszystkim dzieciom, które powinno się uczyć, że o zdrowie warto się troszczyć i swoje oraz innych życie szanować. Już teraz pomyślmy o profilaktyce, a na pewno nieprzewidziane wypadki nie będą się nam przytrafiać. Pamiętajmy, że sport powinien nie tylko zapewniać nam odpowiednie samopoczucie, ale również powinien być dla nas bezpieczny, więc róbmy wszystko, żeby tak właśnie było.

sportowcy
Author: Gabriel Porras
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, na jaką dyscyplinę postawimy, zawsze na początku naszej przygody z konkretnym sportem dokładnie musimy się zapoznać z wszystkim tym, co wiąże się z bezpiecznym realizowaniem poszczególnych czynności. I tak, np. naukę jazdy na nartach najlepiej zacząć pod okiem instruktora narciarskiego, a pływanie w basenie niech obserwuje ratownik. Bez tego ani rusz, gdyż złe nawyki przyjęte na samym początku negatywnie wpływają za każdym następnym razem. Warto również wiedzieć, że przed ostatecznym podjęciem decyzji o rozpoczęciu intensywnego uprawiania konkretnej dyscypliny, lekarz sportowy powinien nas zbadać i ocenić, czy posiadamy niezbędne predyspozycje przydatne w wybranej dyscyplinie.


Źródło artykułu: https://www.rehabilitacje.org/_flickr_3629943983.jpg|L|W=200|ALT=rehabilitacja]
Zwykle sami niechętnie mówimy o konsekwencjach swojej nieuwagi, dlatego też dosyć rzadko słyszy się w radiu czy telewizji, iż ludzie bezmyślnie uprawiający sport doprowadzają się do stanu tak złego, że nawet trudno go sobie wyobrazić. Nie bądźmy obojętni w sprawach dotyczących bezpieczeństwa. Już dziś ubezpieczmy się, aby w razie nieoczekiwanego wypadku mieć zapewnioną pomoc medyczną, która nadejdzie od razu. Pamiętajmy, że rehabilitacja kręgosłupa, gimnastyka i inne - są dość drogimi usługami, z których możemy zrezygnować dzięki temu, że będziemy starać się bezpiecznie ćwiczyć.

Sprawdź także -


https://www.rehabilitacje.org/gabinet-ortopedyczny

Tags: narty, sport, rozsądek