B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Sport to nie tylko odpowiedni ekwipunek i funkcjonalny ubiór, ale przede wszystkim dobrze dobrane obuwie

Posted on 31/08/2018 7:27am

Coraz więcej jednostek zaczyna uprawiać sport. Do tej umiejętności jednak należy odpowiednio się przygotować. Wdrożenie to bazuje nie tylko na wyborze stosownego ubioru i sprzętu do ćwiczeń, ale zwłaszcza na selekcji adekwatnych butów, bo od nich zależy bardzo dużo.


Halówki Nike Tiempo Legacy
Author: Nike
Source: www.r-gol.com
Odpowiednie buty sportowe są bardzo ważne
Jednostki rozpoczynający lub już uprawiający sport (trening funkcjonalny wrocław) wie jak znaczący jest wybór adekwatnego obuwia sportowego. To, jaki gatunek butów zostanie wytypowany zależy głównie od klasy sportu, który się uprawia. Mają one duże znaczenie nie jedynie w kwestii wygody, ale także kwestii w zdrowotnej, ponieważ niedobrze wybrane obuwie sportowe może wyrządzić wiele krzywdy nieodpowiednio oddziałując na stopy czy też plecy. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przed wytworzeniem się kontuzji. Dobór odpowiednich butów sportowych obecnie traktuje się, jako składnik ekwipunku sportowego. Wytwarzane są one z różnych materiałów w zależności od przeznaczenia czy też nawierzchni, na jakiej będą używane. Buty sportowe damskie są tak wytworzone, że odpowiednio dostosowuje się do aktywności stopy tak, aby jak najmniej obciążać nogi i kręgosłup. Nowe materiały, z których są zrobione są tak lekkie, że wielokrotnie nie czuje się, że ma się na stopach buty.

Jakie buty wybrać?
Obecnie wyodrębnia się kilka typów obuwia sportowego. To, jaki zostanie wyselekcjonowany zależy od ćwiczeń, jakie są wykonywane, ale też od nawierzchni, na którym konkretny sport ( Szczegóły Tutaj) jest uprawiany. Dla jednostki uprawiające bieganie but musi mieć adekwatną zelówkę w zależności czy biega się na sztywnym czy na miękkim podłożu. Ważna jest także amortyzacja, równowaga a także adekwatny surowiec, dzięki któremu nogi będą mogły oddychać. Zupełnie odmiennym typem buta jest obuwie trekkingowe przeznaczone do maszerowania po górach czy obuwie na aerobik, które jest bardziej miękkie i elastyczne.


Do odmiany butów do ćwiczeń należą też halówki. Buty te dedykowane są jak sama nazwa mówi do wykonywania ćwiczeń na hali. Są to buty z płaską podeszwą, niezostawiające ciemnych śladów na powierzchni hali. Buty te są używane przez piłkarzy ręcznych czy też osoby grające w piłkę nożną właśnie na hali. Prócz piłkarzy halówki stosowane są także, jako przymusowe obuwie w szkołach. Obuwie to spełnia się również na innych nawierzchniach takich jak asfalt czy też sztuczne boiska. Niestety nie nadają się do sportów na mokrej trawie, ponieważ są bardzo śliskie i łatwo w nich o poważną kontuzję. Spora ilość rodzaju obuwia sportowegodowodzi jak istotny jest jego stosowny dobór.

Źródło:

Tags: obuwie, buty sportowe, halówki