B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Sprzęt dla zaawansowanych amatorów- przeglądamy nowinki techniczne

Posted on 01/10/2019 9:08pm

Zwykłe zdjęcia mają sporo swoistego uroku - trudno akurat z tym polemizować. Jednakowoż ciężko również nie zauważyć wielkich różnic między typowymi fotkami, a takimi, które charakteryzują się nieco ponadprzeciętnym poziomem. Tylko te drugie fotki są w stanie przejść do historii.

Czyli: solidny aparat jest czymś podstawowym. To oczywiste, że niektórzy z nas nie posiadają kilku tysięcy na rewelacyjny aparat, którego nie powstydziłby się nawet słynny mistrz fotografii, ale proszę nie uważać, że typowym aparatem można robić nieprzeciętne fotografie. Niektóre sprawy są nieubłagane: z tymi aparatami jest identycznie jak z autami albo motorami: zatem możemy uwielbiać motoryzację, lecz jeżeli będziemy mieć byle co, pewnie nie będziemy na swoje nieszczęście mieli okazji się doskonale rozwinąć. Bardzo cieszy jeżeli większa część społeczeństwa uzmysłowi sobie, że trudno być zadowolonym z takiego sprzętu, który jest ogólnie dla wszystkich. Zatem na przykład nikon D800 to aparat, który jest najzupełniej godny zainteresowania takiego fotografa, który odrobinę ponadstandardowo podchodzi do kwestii robienia fotografii...

Zobacz również wiadomości odnośnie DJI Phantom.

GoPro Hero 4
Author: Dave Jones
Source: http://www.flickr.com
Nikon to znana firma: autentycznie wszyscy pasjonaci fotografii - na pewnie każdym poziomie bardzo dobrze wiedzą, że jeżeli bardzo zależałoby im na bardzo dobrej jakości sprzętu, bez dwóch zdań powinni ufać owej firmie. Co prawda istnieją także inne marki, nie należy pomniejszać ich rangi, ale bądź co bądź rzeczywistość jest taka, iż Nikon rządzi. Choć to jasne, że to tylko subiektywna opinia autora owego artykułu. Fani fotografii miewają różne gusta, ale można śmiało napisać, iż z Nikonów każdy będzie bardzo uradowany.

Jeżeli już jesteśmy przy temacie rewelacyjnej jakości - być może to trochę małe zboczenie z podstawowego tematu: rzeczywistość jest taka, że choć warto posiadać solidny aparat, to jednakże czymś fantastycznym są również kamery GoPro (specyfikacja): niesamowita jakość obrazu powoduje, iż chociażby wśród miłośników sportów ekstremalnych GoPro w ostatnim czasie jest na topie.

Tags: kamery, aparat, zdjęcia, firma, fotograf