B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Spływy pontonowe - atrakcja dla wszystkich|każdego zainteresowanego

Posted on 04/12/2018 7:46am

Górskie spływy pontonowe nie bez przyczyny stają się coraz popularniejsze. Jest to doskonałe połączenie sportu i rekreacji. Spływy pontonowe to obowiązkowy punkt na mapie turystów poszukujących wrażeń, z dala od zgiełku cywilizacji. Rafting to rozrywka, która pod różnymi względami nie jest wymagająca. Skorzystać z niej może prawie każdy. Do jej zorganizowania wystarczy górska rzeka oraz ponton. Przygodę z raftingiem warto zacząć od łatwiejszej trasy, z czasem jednak normalne staje się domaganie coraz trudniejszych spływów - podczas, których ryzyko wywrócenia się jest niebywale wysokie.


Rafting
Author: Ungry Young Man
Source: http://www.flickr.com
Rafting to sportowo-rekreacyjna odmiana flisu. Więcej tutaj kliknij tutaj. Kiedyś, przy słabo rozwiniętej infrastrukturze dróg lub jej całkowitym braku - najlepszą metodą transportu towarów był transport (taksówka wrocław) wodny. W dzisiejszych czasach pływa się dla przyjemności. Spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz popularniejsze. Aktywny wypoczynek połączony ze odkrywaniem natury od strony, której nie da się doznać wędrując pieszo czy jadąc na rowerze. Aktywny wypoczynek i świeże powietrze, dobrze zrobi osobom mającym siedzący tryb życia.

Wbrew pozorom oraz powszechnej opinii, spływy pontonowe, są zadedykowane właściwie dla każdego - nieistotny jest wiek,płeć czy poziom sprawności fizycznej - każdy może poczuć się całkowicie bezpiecznie. W solidnych i niewywrotnych pontonach łatwo jest się zrelaksować, podziwiać krajobrazy czy fotografować lokalną faunę i florę. Uczestniczący w spływie winni być na tyle sprawni, by wiosłować. Specjalny wysiłek nie jest wymagany, chodzi jedynie o utrzymanie pontonu w nurcie. Niepełnoletni mogą płynąć pontonem pod pieczą prawnych opiekunów.


Spływy pontonowe odbywają się w czasie, gdy rzeka nie jest zamarznięta, czyli od marca do listopada. Ilość osób uczestniczących w spływie to: minimum 2, maksymalnie 82. Przed spływem każdy uczestnik, ma zaakceptować regulamin oraz wpisać się na listę obecności. Na brzegu rzeki wydawane są kaski, kamizelki ratunkowe i pagaje do wiosłowania. Uczestnicy pomagają przetransportować pontony i usadawiają je nad wodą. Przed startem przeprowadza się krótki instruktaż, podczas którego pokazuje się jak usadowić się w pontonie, wiosłować i zabezpieczyć się przed kontaktem z wodą. Omawiane jest też postępowanie w razie zawieszenia się pontonu na kamieniach oraz wypadnięcia spływowicza za burtę. Po szkoleniu uczestnicy dzielą się na załogi, wodują pontony i rozpoczynają spływ. Spływ może odbywać się pod okiem sternika. Możliwe jest również wypożyczenie pontonów i spływ samodzielny. Wszystko to tutaj spływy pontonowe ze

Tags: rafting, trasy, brzeg, Nurt