B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Sumplementy dla sportowców - kiedy należy je stosować?

Posted on 01/02/2019 7:59am

Napoje izotoniczne, glukoza, batoniki, koktajle - to tylko niektóre z popularnych odżywek. Mogą mieć postać tabletek, proszku lub płynu. Dodają energii, odżywiają i dla wielu bywają nieocenionym wspomagaczem w trakcie treningu sportowego. Kiedy warto po nie sięgnąć i czy są bezpieczne dla zdrowia?


trening siłowy
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Bezbłędnie zbilansowana dieta to podstawa, kiedy zależy nam na właściwym funkcjonowaniu organizmu, szczególnie jeśli prowadzimy wysoce aktywny styl życia. Osoby, których stopień aktywności fizycznej wykracza poza średnią normę powinny dostarczać swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, jak również kalorii. W tej kwestii z pomocą przychodzą właśnie odżywki dla sportowców. Czy takie specyfiki są niebezpieczne dla naszego zdrowia? Otóż nie! Suplementy dostępne w specjalistycznych sklepach (czasem sprzedawane również w aptekach) są przebadane i dopuszczone do sprzedaży przez Główny Inspektorat Sanitarny, a więc nie są groźne, gdy przyjmujemy je z głową! Przesadzić bowiem można w każdym względzie. Suplementy przyjmowane w zalecanych przed producentów dawkach nie powodują negatywnego wpływu na zdrowie i funkcjonowanie naszego organizmu. Musimy także pamiętać, że najważniejsze jest naturalne żywienie i odpoczynek po treningu, a suplementację należy zaplanować na końcu. Zdrowe odżywki dla sportowców posiadają w swoim składzie wartości, które występują naturalnie w naszym organizmie lub są dostarczane razem z pokarmem. Nie są więc czymś dziwnym i nieznanym, a jedynie pomagają prawidłowo zbilansować składniki niezbędne dla osób systematycznie lub zawodowo uprawiających sport. Wejdź też do sklepu rawfoods z wege odżywkami.Z punktu widzenia dietetyki sportowcy posiadają wyjątkowe potrzeby żywieniowe.

Może ciekawe okażą się informacje, które posiada praktyczna treść. Jeśli masz ochotę zgłębić więcej, to kliknij tu i dokładnie sprawdź te wiadomości.

Zdrowe odżywki dla sportowców pomagają uzupełniać braki cennych składników oraz wspomagają proces regeneracji. Przyjmowanie suplementów w takim celu ma jest bardzo korzystne. Z kolei gdy naszym celem jest przyrost masy mięśniowej, wtedy warto zakupić odżywki białkowe. Więcej informacji zobaczysz na stronie sklepu ze zdrową żywnością dla sportowców. Tego typu odżywki mają w swoim składzie aminokwasy egzogenne, których obecność sprawia, iż przyrost masy mięśniowej następuje w krótszym czasie i nawet podczas intensywnej i długotrwałej aktywności fizycznej. Należy jednak mieć na uwadze, że odżywki dla sportowców nigdy nie mogą zastępować systematycznych i zdrowych posiłków, ani nie mogą być stosowane w celu przebycia wykańczających treningów, które znacznie przekraczają nasze możliwości.

Tags: białko, odżywki, suplementy, trening, Napoje izotoniczne, batony