B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Tenis sportem narodowym w Polsce?

Posted on 25/11/2022 7:52am

Jakie zawody sportowe są ukochane przez Polaków? Z pewnością futbol, pomimo tego, że nasi piłkarze słabo grali podczas Euro 2012. Na drugiej pozycji lokują się skoki narciarskie. To niszowa dziedzina, która została mocno rozpropagowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Relacje z jego kluczowych turniejów były śledzone przez miliony Polaków. To znana sytuacja, że sukcesy w danej dyscyplinie przekazują zainteresowanie nią dużej widowni. Podobnie rzecz prezentuje się tenis.
Rakieta i piłeczka do squasha
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Agnieszka Radwańska w tym roku przebiła się aż do finału wielkoszlemowego Wimbledonu, a w ogólnej klasyfikacji najlepszych graczek świata zajęła wspaniałą drugą lokatę. Jej wiktorie uczyniły to, że mieszkańcy Polski zafascynowali się tenisem. Ludzie z zadowoleniem widzieli ją w roli niosącej polską chorągiew w trakcie inauguracji zmagań olimpijskich w Londynie. Fani sportu strasznie zasmucili się, kiedy w złym stylu odpadła z turnieju olimpijskiego. Ogromne zaaferowanie sportem łączy się niestety z wielkimi apetytami na sukces, z tym jak widać jeszcze Wiktoria Azarenka sobie nie może radzić. Ale to się na pewno skończy, kiedy przywyknie do swojej renomy.A miłość do tenisa można zauważyć widząc pnące się w górę statystyki publiczności jej turniej, a także po formie rekreacji rodaków.

Jeżeli masz ochotę pogłębić swą wiedzę na omawiany temat, to zobacz nowy wpis (https://scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe), który zapewne będzie dla Ciebie niezwykle interesujący.

Wielu żaków wybiera w ramach wychowania fizycznego tenis ziemny. Coraz częściej można spotkać w parkach obywateli odbijających piłeczkę na publicznych kortach (zobacz tutaj). Zauważalną popularnością odznaczają się obiekty sportowe, w których można wypożyczyć boisko do tenisa na kilka setów. Powstaje liczba barów, w których można poobserwować tenis na żywo.

Też w Internecie funkcjonuje trochę witryn, których obszarem zainteresowań jest live tenis. Wyniki, sprawozdania, opinie ekspertów – wszystko ,czego potrzebuje kibic. Można oceniać, że takich portali powstanie o wiele więcej . Przed Radwańską jeszcze kilkanaście lat grania, dopingujmy ją, by wygrywała, ponieważ wtedy ten sport ma możliwość trwale wkroczyć do panteonu sportów narodowych.

Tags: sport, miłość, futbol, ludzie, boisko, liczba