B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Trening i dieta kulturysty nie taka znów prosta sprawa

Posted on 22/06/2018 12:41am

Dla każdego szanującego się kulturysty sposób żywienia i ćwiczenia to podstawa. Jedno musi współpracować z drugim.


Jest wiele mitów odnoszących się do ćwiczeń mięśni brzucha. Brzuch bywa tą częścią ciała, którą lubimy się chełpić latem.


Pamiętajmy, iż trening mięśni brzucha jest równie istotny, co prawidłowa dieta. Co bowiem przyjdzie nam z dobrze wyrzeźbionych mięśni, jeżeli skrywamy je pod warstwą z tłuszczyku?


książki
Author: AnnieAnniePancake
Source: http://www.flickr.com
Przed początkiem właściwego treningu, trzeba się rozgrzać. Najlepsze będą tu treningi aerobowe oraz wzmacniające dolny odcinek grzbietu. Należy także pamiętać o przerwach między ćwiczeniami, by mięśnie miały czas na regenerację. W wypadku ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, starczą dwa dni, w przypadku ćwiczeń forsownych cztery dni. Trening mięśni brzucha winien jeszcze odbywać się po ćwiczeniach na dolne partie mięśni grzbietu. Ruchy w trakcie samych ćwiczeń nie powinny być nazbyt zamaszyste, ni też ograniczone - .


Następną istotną sprawą w trakcie ćwiczeń są ćwiczenia na mięśnie pleców. Niektórzy uważają, iż są to najważniejsze partie mięśniowe w ciele, ponieważ stabilizują sylwetkę, trzymając ją w pionie. Mięśnie pleców biorą zatem udział w niemal wszystkich zadaniach dnia codziennego. Ćwiczenia na mięśnie pleców winny być zróżnicowane. Nie można bowiem rozbudować ich za pomocą dwóch lub trzech ćwiczeń. Trzeba jeszcze pamiętać o właściwej rozgrzewce, gdyż ta partia mięśniowa narażona jest wyjątkowo na urazy.


Jeśli chodzi o dietę kulturysty, jest w internecie sporo planów żywieniowych z rozróżnieniem na płeć, ciężar, oraz wiek. Warto się do nich stosować - więcej.


Aktualnie każdy chce doskonale wyglądać, szczególnie kulturysta, który dba o siebie wyjątkowo. dobrze posiadać precyzyjnie opracowany plan treningów oraz plan żywieniowy. Przy ich pomocy na pewno osiągniemy zwycięstwo.

Tags: trening, czas, ćwiczenia, mięśnie, sukces