B R A F A sports

w zdrowym ciele zdrowy duch

Trening musi być efektywny

Posted on 07/01/2019 7:35am

Sport to samo zdrowie, ale dla większości osób decydujących się na wysiłek fizyczny wyjątkowo ważne są efekty. Gdy nie ma ich w krótkim czasie, trudno znaleźć kolejne pokłady motywacji do wzmożonych ćwiczeń. Nieustannie trafiają się kolejne zestawy treningowe, które u jednych się sprawdzają, u pozostałych w każdym razie lepszy okazuje się trening obwodowy.

trening
Author: Jordan - Star Fitness
Source: Jordan - Star Fitness
W internecie możemy znaleźć mnóstwo zdjęć, co pokazują niesamowite rezultaty osób ćwiczących w ten sposób.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to zdobądź uzupełniające informacje na to zagadnienie i przeczytaj praktyczne wskazówki (https://www.skalnik.pl/sprzet-wspinaczkowy/wspinaczka/wspinaczka-haki), a zapewne również przyciągną Twoją uwagę.

Ćwiczenia są różnorodne, dlatego nie nudzimy się w trakcie ich wykonywania, co jest szczególnie ważne dla naszej psychiki.

Pomocne są z pewnością rady trenera, chociaż sporo wskazówek odnajdziemy na stronach sieciowych. Ważny jest tu rozwój wszystkich najistotniejszych grup mięśniowych. Następna zaleta treningu obwodowego jest prędkie spalanie kalorii. Nieustannie zwiększa się nasza wytrzymałość, ponieważ to jest najważniejszy efekt ćwiczeń treningu obwodowego. Łączenie zróżnicowanych, ogólnorozwojowych ćwiczeń gwarantuje najwyższy poziom satysfakcji.

Pomysły na ciekawe ćwiczenia – trening obwodowy samodzielnie

Ogromną zaletą, jaką wyróżnia się trening obwodowy, jest jego niezwykła różnorodność oraz możliwość niezwłocznego dostosowania do osobnych potrzeb oraz rozmaitych preferencji. Samodzielnie możemy wybierać około dziesięciu ćwiczeń, jakie już w krótkim czasie staną się naszymi ulubionymi. Każde powtórzenie trwa blisko minuty, z tego też powodu czas treningu tak szybko mija. W czasie treningu obwodowego nie są wskazane jakiekolwiek przerwy, ponieważ to wpływa negatywnie na jego skuteczność. Odpoczynek przewidziany jest po zakończeniu danego obwodu.

trening obwodowy
Author: David Huang
Source: http://www.flickr.com
Spalanie kalorii odbywa się tu na wysokim poziomie, co jest niesamowicie motywujące dla osób początkowo opornych. Niekwestionowanym plusem takiego treningu jest także to, że jest darmowy, to znaczy, że mamy szansę wykonywać go w domu bez dodatkowych sprzętów. Dobrze jest zapoznać się ze wszystkimi oferowanymi ćwiczeniami, by wybrać spośród nich coś idealnego dla siebie.

W początkowym tygodniu treningu wykonuje się jeden obwód ćwiczeń, z każdym dalszym tygodniem powinno się dodawać następny. Ta prosta reguła jest drogą do osiągania wymarzonych efektów.

Tags: sport, trening, ćwiczenia